Birecik Belediye Başkanı Pınarbaşı’dan “Mevlid Kandili” mesajı

“Sevgili peygamberimiz insanlığa rahmet olarak gönderilmiştir”

Birecik Belediye Başkanı Pınarbaşı’dan “Mevlid Kandili” mesajı
Birecik Belediye Başkanı Pınarbaşı’dan “Mevlid Kandili” mesajı admin
Bu içerik 129 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, “İnsanlığa rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlid Kandilimizin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Başkan Pınarbaşı, Mevlid Kandili mesajında, Peygamber Efendimizin (SAV) doğumuyla birlikte, insanlığın önünde aydınlık bir dönemin açıldığını belirterek, “Mevlid Kandili'ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile olarak görmelilyiz” dedi.

“Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur” diyen Başkan Pınarbaşı, “Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en şerefli olayıdır. Mevlid Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır” çağrısında bulundu.

Başkan Av. M. Faruk Pınarbaşı, şöyle devam etti:

“Mevlid Kandili Hz. Peygamberin insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme günüdür.Rabbimden, bu mübarek gece vesilesiyle, İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesini; tüm insanlığın yürek acılarını ve gözyaşlarını dindirmesini niyaz ediyorum.”/Birecik Belediyesi Basın Bürosu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverekli Doktor Ayas, iftarda engellilerle bir araya geldi
Siverekli Doktor Ayas, iftarda engellilerle bir araya geldi
SİYAR DER'den yoksul ailelere gıda yardımı
SİYAR DER'den yoksul ailelere gıda yardımı