Siverek kırsalı çamur ve tozdan arındırılıyor

Siverek kırsalı çamur ve tozdan arındırılıyor
Siverek kırsalı çamur ve tozdan arındırılıyor admin
Bu içerik 155 kez okundu.

Mahmut İZGÖR - Siverek Belediyesi yağışlı havalar öncesi kırsal mahallelerde kilitli parke taşı döşeme ve beton yol çalışmalarını sürdürüyor.

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerince ilçe kırsalında sürdürülen çalışmalar kapsamında son aylarda 7 mahallede kilitli parke taşı döşemesi sürüyor. 5 mahallede çalışmalar tamamlanırken 2 mahallede ise çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Kapıkaya kırsal mahallesinde sürdürülen kilitli parke taşı döşemesini yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Öncül, bir süre sohbet ettiği mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

Sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Öncül, amaçlarının mahalle sakinlerini çamurdan kurtarmak olduğunu dile getirdi.

5 mahallede çalışmaların tamamlandığını belirten Öncül, şu ifadeleri kullandı: “Kış ayları gelmeden önce kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızı çamurdan kurtarmak için başlattığımız çalışmalar sürüyor. Bugün de Kapıkaya kırsal mahallesinde devam eden kilitli parke döşeme çalışmalarını yerinde inceledik. Mahalle sakinlerimizle bir araya gelip taleplerini dinledik. Temennimiz en kısa sürede sona ermesi ve mahalle sakinlerimizin çamurdan kurtarılmasıdır.”

Kapıkaya mahallesinin 3 dönem belde belediyeciliği ile yönetildiğini söyleyen Hacı Ahmet Öncül, “Bu arada Kapıkaya mahallesi bölgenin en büyük mahalleleri arasındadır. Yaklaşık 150 hanelik olan mahalle daha önce üç dönem belde belediyesi olarak yönetildi. Bu kırsal mahallemizde yaklaşık 24 bin metrekare kilitli parke taşı döşemesi yapılacak ve çalışmalar bitmek üzere. İnşallah en kısa sürede çalışmaları tamamlayıp halkımızı yaz aylarında tozdan, kış aylarında çamurdan kurtaracağız. Yapılan bu çalışmaların vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Hamza Yeşiltaş ise yağışlar döneminde yolların çamurla kaplandığını belirterek, “Başkanımızdan Allah razı olsun yollarımızı parke taşı yaptılar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Çalışmalardan çok memnunuz, toz ve çamurdan kurtuluyoruz.” dedi.

Mahalle çocukları ise daha önce çamur nedeniyle okula bile gitmekte zorlandıklarını söyleyerek, “Parke taşı yapıldıktan sonra okula da rahat gidiyoruz, bisiklette kullanıyoruz.” dediler.

siverek haber siverek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverekli Doktor Ayas, iftarda engellilerle bir araya geldi
Siverekli Doktor Ayas, iftarda engellilerle bir araya geldi
SİYAR DER'den yoksul ailelere gıda yardımı
SİYAR DER'den yoksul ailelere gıda yardımı