Tüm okullarda okuma seferberliği başlatıldı

Tüm okullarda okuma seferberliği başlatıldı
Tüm okullarda okuma seferberliği başlatıldı admin
Bu içerik 188 kez okundu.

Kaymakamımız Mustafa Çiftçiler tarafından, okuma kültürünü yaygınlaştırmak, okuyan ve düşünen bireyleri yetiştirmek amacıyla,’Okuyan ve Yaşayan Siverek’ projesi kapsamında tüm okullarımızda kitap okuma seferberliği başlattı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ilçede eğitim öğretim yapan tüm okullara gönderilen yazıda, ‘’Okuyan ve Yaşayan Siverek’ projesi kapsamında ilçemizdeki özel ve resmi tüm okullarda, öğretmenlerinde dahil olacağı okuma saati uygulaması yapılacaktır. Bu okuma saatinden kesinlikle taviz verilmeyecektir’ denilerek her gün öğrencilerin kitaplarını yanlarında bulundurmaları için çalışmalar yapılması istendi.

Siverek Kaymakamlığı yazı işleri müdürlüğü, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve proje koordinatörlüğüyle beraber yapılan ziyaretlerde okullarımızda yapılan okuma seferberliği denetlenerek, öğrenciler okumaya teşvik ediliyor.

Proje ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nuri Kapanoğlu,’Yapılan çalışma ile öğrencilerimizde okumada büyük bir istek görüldüğünü’ belirterek,”İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Çiftçiler tarafından başlatılan ve Prof.Dr.Abdulkadir Karahan Fen Lisesi müdürü İbrahim Görgen koordinatörlüğünde sürdürülen, ’Okuyan ve Yaşayan Siverek’ Projesi kapsamında ilçedeki tüm okullarda öğrenci, öğretmen ve idarecilerin de katılımıyla okuma saati uygulamasına başlandı. Proje kapsamında tüm okullarda bir saat okuma yapılıyor. Okullardaki ziyaretlerimizde ve aldığımız olumlu raporlarda öğrencilerimizin okumaya büyük bir önem verdikleri ve projenin amacı yolunda olumlu bir şekilde ilerlediğini memnuniyetle görmüş bulunmaktayız. Bu projedeki gayemiz ve hedefimiz okullarla sınırlı kalmayan, topyekûn okuma seferberliğine iştirak eden bir Siverek inşa etmektir. Biz ilçemizin güzel şeylerle anılmasını ve Siverek ilçemizin bunu fazlasıyla hak ettiğine inanıyoruz. Bu güzel ve anlamlı projeyi başlatan İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Çiftçiler’e tekrardan teşekkür ediyorum” diye konuştu./Haber Merkezi

siverek haber siverek ütm okullarda eğitim seferberligi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverekli Doktor Ayas, iftarda engellilerle bir araya geldi
Siverekli Doktor Ayas, iftarda engellilerle bir araya geldi
SİYAR DER'den yoksul ailelere gıda yardımı
SİYAR DER'den yoksul ailelere gıda yardımı