Hatipoğlu: “Önemli olan kalbimizin engelli olmamasıdır”

Hatipoğlu: “Önemli olan kalbimizin engelli olmamasıdır”
Hatipoğlu: “Önemli olan kalbimizin engelli olmamasıdır” admin
Bu içerik 195 kez okundu.

Baran Besra ÜTLU - 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen programa katılan Siverek Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, engelli olmanın tercihle olmadığını söyledi.

Siverek Engelliler Derneği’nce Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi’nde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Dernek çalışmalarını anlatan sunumun ardından konuşan Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, her bireyin birer engelli adayı olduğunu söyledi.

Bütün engelliler için engelsiz bir yaşam temenni eden Hatipoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Engelli olmak insan oğlunun istediği bir durum değil. Yüce Rabbimiz kimisini imtihan olarak, kimi anne babayı da bu dünyada evladı ile imtihan eder.

İnsanoğlunun bu hayattaki zorlukları bedenindeki bir takım eksiklikleri bahşederek verilmiş olan bir kaderdir, onun için bizler dünyaya geldiğimiz zaman ne olacağımızı veya dünyaya geldikten sonra Yüce Rabbimiz tarafından hangi engellerle karşılaşacağımızı elbette bilemeyiz. Onun için biz engelli olursak da önemli olan gönüllerimizin, kalplerimizin engelli olmamasıdır ve bu engelleri kalbimizdeki sevgi ile gönlümüzdeki gönül diliyle, sevgi diliyle bütün zorlukların üstesinden gelerek bunları aşmak için gayret etmeliyiz.”

Engelliler ailelerini sabırları nedeniyle taktir ettiğini dile getiren Hatipoğlu, “Siz değerli kardeşlerimi bir kez daha tebrik ediyorum ve bu hayatı ulaştığınız zorlukların Yüce Rabbimiz tarafından daha kolay daha mutlu daha sağlıklı bir hayat yaşamanızı temenni ediyor, hepinizi saygı sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Bugünü düzenleyen dernek başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, siz değerli katılımcılara ve engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya engelliler gününü kutluyorum. Engelsiz bir hayat yaşama dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren programda engelli öğrencilerin tiyatro gösterisinin yanı sıra orkestra grubu sahne aldı.

Şiir ve ilahilerin seslendirildiği program sonunda mahalli sanatçı Hüseyin Alphan konser verdi.

siverek haber siverek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverekli Doktor Ayas, iftarda engellilerle bir araya geldi
Siverekli Doktor Ayas, iftarda engellilerle bir araya geldi
SİYAR DER'den yoksul ailelere gıda yardımı
SİYAR DER'den yoksul ailelere gıda yardımı