Kırsal mahalle sakinleri soruyor: Başkan Nihat Çiftçi Çomaklı kırsal mahalle yoluna ne diyecek?

Kırsal mahalle sakinleri soruyor: Başkan Nihat Çiftçi Çomaklı kırsal mahalle yoluna ne diyecek?
Kırsal mahalle sakinleri soruyor: Başkan Nihat Çiftçi Çomaklı kırsal mahalle yoluna ne diyecek? admin
Bu içerik 222 kez okundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine tepki gösteren, Siverek Çomaklı kırsal mahalle sakinleri, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Siverek'teki 'Çamurlu yol sorunu' ile ilgili açıklama yapıyor da, neden bizim çamurlu yolumuz ile ilgili açıklama yapmıyor" dediler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ulusal basında çıkan, Yoğunca Mahallesindeki öğrencilerin çamur içerisinde, eşeksırtında okula gitmesi sorunu ile ilgili bir açıklama yayımlayarak, "Vatandaş arazisinde mağduriyetinin giderilmesi adına yol yapım çalışması başlatılmıştır." "Büyükşehir yol sorununu çözdü" başlıkları attırmıştı.

Viranşehir Karayoluna 5 km uzaklıkta bulunan Çomaklı (Çabakçur) kırsal mahalle  sakinleri, Büyükşehir Şanlıurfa Belediyesinin yaptığı açıklamaya tepki göstererek, 15 yıldır çamur deryasına dönen yollar ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'den bir açıklama bekliyor.

Mahalle sakinlerinden Tamer Alhas, siyasi tercihlerinden dolayı 15 yıldır cezalandırıldıklarını belirterek, "Köyümüz devlet sevdalısı bir köy olduğu için cezalandırılıyor. Biz buna inanmak istemesekte artık bizlerde de soru işaretleri oluşuyor. Gerçekten devletimizi sevdiğimiz için mi cezalandırılıyoruz? Köyümüz Viranşehir Karayoluna 5 kilometre uzaklıkta olmasına rağmen 15 yıldır tüm başvurularımıza rağmen yolumuz yapılmıyor. Bugüne kadar köy sorunları ile ilgili Şanlıurfa Belediyesine ve Siverek Belediyesine defalarca başvurduk. Bize sabır edin bekleyin yolunuzu yapacağız dediler. Bugüne kadar yolumuz için hiçbir çalışma yapılmadı. Çocuklarımız okula giderken Yoğunca Köyündeki gibi çamur içerisinde kalarak mağdur oluyor. Sesimizi kimse duymuyor" dedi.

Mağduriyetlerini basın yoluyla dile getirmelerine rağmen seslerinin duyulmadığından dert yanan köy sakinlerinden Mehmet alan ise, "Bize dediler sorununuzu basın yoluyla dile getirin o zaman yol sorununuz çözülür. Yol sorunumuz yerel ve ulusal basında çıkmasına rağmen halen bir gelişme yok. Sorunumuzun çözülmesi için ne yapmamız lazım anlamış değiliz. Gelsinler yollarımızın halini bir görsünler. Artık sabrımız kalmadı." Dedi/Haber Merkezi

siverek haber siverek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karavar:
Karavar: "Temizlik düzenli olarak yapılıyor"
Siverek kırsalında çekirge istilası
Siverek kırsalında çekirge istilası