Karacadağ'da Sarıkamış şehitleri için yürüdüler

Karacadağ'da Sarıkamış şehitleri için yürüdüler
Karacadağ'da Sarıkamış şehitleri için yürüdüler admin
Bu içerik 246 kez okundu.

Mahmut İZGÖR - Siverek’te Sivil Toplum kuruluşları, gezgin ve sanat kulüpleri Sarıkamış şehitlerini anmak amacıyla Karacadağın zirvesine zorlu bir tırmanış gerçekleştirdi.

Nida Sanat Topluluğu, Fırat Gezginler Kulübü, Diyarbakır Doğa Sporları Kulübü üyelerinden oluşan 60 kişi Sarıkamış şehitleri için yürüdü. Enver Paşa komutasında, 104 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekâtı sırasında donarak, şehit düşen binlerce Mehmetçik için yoğun kar ve tipi altında Karacadağın zirvesine zorlu bir tırmanış gerçekleştirildi.

Diyarbakır Doğa Sporları Kulübü Başkanı Abdurrahim Ekin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"104 yıl önce vatan savunması için Allahuekber dağlarında donarak şehit olan Mehmetçiklerimizi anmak adına böyle bir yürüyüş gerçekleştirdik.  Tarihimizde önemli bir yeri olan bu hazin olayı bu yıl yoğun bir katılım ile anmış bulunduk.  Katılım gösteren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Nida Sanat Topluluğu kurucusu Abdullah Hakan Lale ve Fırat Gezginler Kulübü kurucusu Ferit Akçalı'da yaptıkları açıklamada " Üyelerimize ve Diyarbakır Doğa Sporları Kulübüne böyle anlamlı bir etkinlikte bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz" dediler.

siverek haber siverek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karavar:
Karavar: "Temizlik düzenli olarak yapılıyor"
Siverek kırsalında çekirge istilası
Siverek kırsalında çekirge istilası