Eski Devlet Bakanımız Gülpınar'ı ölümünün 7. yılında rahmetle, minnetle anıyoruz

Eski Devlet Bakanımız Gülpınar'ı ölümünün 7. yılında rahmetle, minnetle anıyoruz
Eski Devlet Bakanımız Gülpınar'ı ölümünün 7. yılında rahmetle, minnetle anıyoruz admin
Bu içerik 1922 kez okundu.

Mahmut İZGÖR - Siverek kentinin yetiştirdiği büyüklerimizden biri olan, hukukçu, kimliği ve çiftçiliğin yanı sıra Devlet Bakanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan vekilliği yapan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Eyyüp Cenap Gülpınar, 14 Mayıs 2012 tarihinde Ankara'da geçirdiği kalp krizi sonucu 69 yaşında vefat etmişti.

Aradan geçen 7 yıl içinde sevenleri bir gün bile olsun kendisini unutmadı, hep minnetle anarak yüreklerinde yaşatıyorlar.

Siverek kentine özellikle eğitim alanında, kapalı spor salonunu yapımında, halk eğitim merkezi binasının yapımında büyük emekleri olan Siverek kentine 200 yataklı devlet hastanesi gibi birçok insanı yatırımda imzası olan, Siverek kentinde yaşayan topraksız köylülerin ve yoksulların Cenap babası olan Eyyüp Cenap Gülpınar büyüğümüzün ölümünün 7 yılında Biz Siverek'te yayın yapan gazete çalışanları olarak rahmet ve minnetle anıyoruz ruhu şad, mekânı cennet olsun   

EYYÜP CENAP GÜLPINAR KİMDİR?

Eyyüp Cenap Gülpınar, 10 Haziran 1943'de Şanlıurfa Siverek'te doğdu. Babasının adı Mehmet Halit, annesinin adı Sabiha'dır. Hukukçu; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest Avukatlık yaptı ve ziraat işiyle uğraştı. 18, 19, 20, 21. Dönem Şanlıurfa Milletvekili. 48. Hükümet'te Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 23. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili oldu. Gülpınar evli ve 4 çocuk babasıdır.

siverek haber siverek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanaat önderi şeyh ölümünün birinci yılında anıldı
Kanaat önderi şeyh ölümünün birinci yılında anıldı
Siverek'te yaz anaokulu uygulaması sona erdi
Siverek'te yaz anaokulu uygulaması sona erdi