Siverekli alim Acarlar Siverek FM Radyo'nun konuğu oldu

Siverekli alim Acarlar Siverek FM Radyo'nun konuğu oldu
Siverekli alim Acarlar Siverek FM Radyo'nun konuğu oldu admin
Bu içerik 5294 kez okundu.

Mahmut İZGÖR - Siverek kentinin yetiştirdiği ender İslam bilginlerinden biri olan, Selim Acarlar (İslam ne diyor?) programıyla Siverek halkına Siverek FM Radyosunda, kuran ayetlerinden örnekler vererek günlük yaşamın yanısıra sosyal kültürel ve ekonomik bilgiler verdi. Sunuculuğunu Yazar şair Enes Uğuzlu'nun yaptığı program Siverek halkı tarafından beğeniyle dinlendi.

Selim Acarlar Kimdir?

1964 Siverek doğumlu, imam hatibi Siverek'te okudu. Eski usul üzere İslami ilimleri babası (molla Ramazan'dan) okuyarak icazet aldı. Uzun yıllar, imam hatip olarak görev yaptı. AÖF Sosyal bilimlerinden mezun olduktan sonra, Dicle üniversitesi edebiyat fakültesi Arap dili ve edebiyat bölümünden lisans yaptı.

Acarlar, Mahalli dillerin dışında, Arapça, Farsa ve Osmanlıca dillerini bilmektedir. Uzun yıllar hukuk mahkemelerinde Osmanlıca mütercime olarak bilirkişilik yaptı.

İmam hatip görevinde iken, Arapça dili başta olmak üzere (tefsir, fıkıh ve akide) dersleri verdi, Siverek Merkez Gülabibey camisinden 2016 yılında emekliliğe ayrıldı.

Çeşitli programlara konuk olarak katılmanın yanı sıra Edessa Tv'de Tefsir dersleri yaptı.

Siverekli alim Acarlar Siverek FM siverek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'te insanlığın ölmediğinin fotoğrafı
Siverek'te insanlığın ölmediğinin fotoğrafı
Kent ormanında çalışmalar sürüyor
Kent ormanında çalışmalar sürüyor