Advert

Husumetli aileler barıştı

Husumetli aileler barıştı
Husumetli aileler barıştı admin
Bu içerik 25228 kez okundu.

Şanlıurfa'da husumetli bir aile geniş katılımlı bir tören ile Kur'an-ı Kerim üzerine yemin içerek barıştılar.

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesine bağlı Kural(Asman) Mahallesinde yaklaşık bir ay önce Uysal ailesi arasında arazi meselesi yüzünden kavga çıkmıştı, çıkan kavgada bazı isimler yaralanmıştı. Bölgenin kanaat önderleri ve ileri gelen isimleri Uysal aileleri arasında çıkan kavganın büyümemesi için çaba harcadılar.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı geçtiğimiz hafta Kural köyüne gelerek Uysal ailesi fertleriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Uysal ailesinin barışması için ara bulucu olan SGK Başkanı Bağlı ve bölgenin bazı kanaat önderleri barış için tarafları ikna ettiler.

Bugün Uysal ailesi barıştırıldı. Kural köyündeki barış yemeğinde Uysal ailesi düzenlenen geniş katılımlı tören ile barıştılar. Düzenlenen barış yemeğine SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Halfeti Kaymakamı Selami Korkutata, Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak, Sarıkamış Kaymakamı Emin Bağlı, Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Yaşar, Şeyh Ömer Uçar, kanaat önderleri, muhtarlar ve bine yakın davetli katıldı.

SGK Başkanı DR. Mehmet Selim Bağlı, Uysal Aileleri arasında yapılan barışın gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazetecilerden yeni göreve başlayan Siverek Emniyet Müdürü Bilgehan'a ziyaret
Gazetecilerden yeni göreve başlayan Siverek Emniyet Müdürü Bilgehan'a ziyaret
Siverek Esnaf Odalarından yeni atanan İlçe Emniyet Müdürüne ziyaret
Siverek Esnaf Odalarından yeni atanan İlçe Emniyet Müdürüne ziyaret
reCAPTCHA demo: Simple page