Advert
Mrb Dünya, Ben BEBEK
Mahi TÜRKMEN

Mrb Dünya, Ben BEBEK

Bu içerik 3505 kez okundu.

Ben doğdum... Seni hep kötü bilenler, sana kötü diyenlerin; aksine şeyler söyleyeceğim sana. Mrb ilk sözüm gibi olman isteğim: "Güzel Dünya ". Nede yakışır dimi her şeyin başına; " güzel". Bende sana gelişimini en güzeli ile başlamak istiyorum. "Güzel Dünya ". Hep Güzellerlerle başlayacağım sana. Bütün hitaplarım en güzelden gelecek.
Ey güzel... Nede güzelmiş bahara açılan Mart ayın. Heyecan veriyor bana. Merak ve Sabırsızlıkla baharı bekliyorum. Kuşların cıvıltıları hafiften uyandırır gibi gelmeye başladılar. Ben gibi kundağında, göz kırpar filizler, sana açılmak için. Kundaklarında bütün güzel çiçekler beklemede;. Bahçene bin bir renkle açmak için.
Ey güzel dünya; mevsimlerden baharla başladık senle. Mevsimlerden en güzeli ilkbahar. O, gönüllere aşk doldurur.
Ne güzelsin...
Ey güzel dünya, sana hep güzelliklerin ve güzelliklerle geldim; Babam ve annemin ilk güzeliyim. Baharlarının ilk açan çiçeğiyim. İlk heyecanları, mutlulukları, ciğer pareleriyim... Ey güzel dünya, güzel olan ben, sana güzel gelmişim; güzel olan gönülle…
Mrb güzel dünya, Çok güzelsin... Dağlarında karlar, toprağa can vermek için aşağılara inerler. Rüzgârların, kundaktakileri büyütmek için salıncak gibi sallandırır. Gecelerin, ninni gibi çekilir maviliklerin üstüne. Nede güzelsin… Beşiğimin üstünde, odamı aydınlatan gece ışığı gibi yıldızların. Ne de güzel asılı duru ve yormadan uyku kaçırmadan aydınlatırlar her yanı.
Ne güzel âşıkların var, etrafında döner kelebekler. Sende yanmaya, kül olmaya hazır âşıkların. Ne güzel aşksın sen. İncecik kanatlarıyla sana aşk taşıyanların; hesap, kitap yapmadan bir demlik nefeslerini sana verirler Kelebekler. Ne güzelsin! güzel dünya. Bende sana geldim güzelliğine, güzelliğimle.
Ey güzel… Tohumların var; yüzüne duvağı çekilmiş. Bu duvağı sana açtırmak için sabırsızlanan. Ne güzel açtın Duvağın içindekileri; Gülü, Sümbülü, Laleyi, Buğdayı, Mercimeği, Kengeri...
Ne güzelsin; seni çizen ressamların var. Seni dile getirmek için; ellerinde rengârenk boyalar, kalplerinde heyecan ve sana bakan mutlu gözler. Senin dalgalarını, kalplerinde ki ritimlerle birleştiren güzel insanlar.
Ne güzelsin dünya; seslerini seslendiren ses sanatçıların var. Güzelliklerini birleştirip besteleyen, duygularının rengine; ezgi, Türkü yaparlar.
Ne güzelsin dünya… Duygularını dile getirecek tebessümlerin var. El ele tutuşturup mutluluğu paylaştıran halayların var. Her bir şeyi temizleyen yağmurların var. Çok güzelsin dünya; içini ısıtan çayın var. Gönülden dile akanların yolunu güzelleştiren çay yudumların var. Kalbin sıcaklığından çıkanların sıcaklığını muhafaza eden çayın var.
Ne güzelsin dünya…
Bebekleri büyüten; annelerin, babaların var…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zabıta ekipleri ücretsiz maske dağıttı
Siverek’te Zabıta ekipleri ücretsiz maske dağıttı
Siverek'te insanlığın ölmediğinin fotoğrafı
Siverek'te insanlığın ölmediğinin fotoğrafı
reCAPTCHA demo: Simple page