Advert
KARACADAĞ'DA HALAY ÇEKMENİN MÜJDESİNİ BAŞKAN NİHAT ÇİFTÇİ VERDİ
Şükrü DOLAŞ

KARACADAĞ'DA HALAY ÇEKMENİN MÜJDESİNİ BAŞKAN NİHAT ÇİFTÇİ VERDİ

Bu içerik 6341 kez okundu.

Yıllardır Siverek kentinin hizmet alamadığını, 1926 yılında çıkarılan teşkilatı Mülkiye kanunuyla ilçe yapılan güzel kentimizin gelişmesi engellenmiştir. Son olarak çıkarılan Büyükşehir yasasıyla yerel yönetim olanaklarımız kısıtlanmış kentin gelişimi Büyükşehir Belediye Başkanlarının ve yönetimlerinin insafına bırakılmıştı.

Şanlıurfa Büyükşehir Yönetimine sorsan  "Siverek'e çok güzel hizmetlerin yapıldığını söyleyecekler "Ben şahsen o kanıda değilim.

Siverek merkezi ve kırsalı Büyükşehir'in nimetlerinden yeterince yararlanamıyor. Hizmet babında kimse bizi Harran ve Hilvan'la karıştırmasın. Siverek Türkiye'de nüfus ve coğrafik yapı olarak yaklaşık 38 İl den büyüktür.

Siverek ilçe gözüyle bakıldığı sürece Siverekli hak ettiği hizmeti alamamanın sıkıntısını yolda, kanalda, suda yaşayacak.

Şanlıurfa'nın ilçelerinin yarısından çok bir nüfusa sahip tarihinde İl olan Siverek daha çok hizmeti hak ediyor.

Siverek çok şey istemiyor insanca yaşama olanaklarına sahip olmak istiyor. Bir hafta sonu eşiyle çocuğuyla dinlenebileceği, tatilini geçirebileceği olanakların sunulmasını  istiyor.

Yıllardır saklı cennetimiz olan Takoran vadisinin Sivereklilerin hizmetine sunulmasını için defalarca yazı yazdık, haber yaptık. Kış turizmde bölgenin tek merkezi durumunda olan Karacadağ kayak merkezinde konaklama alanı ve sosyal tesislerin yapılmasını yeni kayak pisti alanlarının oluşturulması için çalmadık kapı bırakmadık. Onlarca vali, kaymakam ve bazı siyasetçiler Karacadağ kayak merkezinde tesislerin yapılacağı sözü vermesine rağmen bu güne kadar maalesef kimse sözünde durmadı.

Siverek'in hizmet alamadığını verilen hizmet sözlerinin yerine getirilmediğine dair onlarca sayfa yazı yazabilirim. Yarayı fazla deşip kimsenin serçe parmağını kanatıp kalbini kırmak istemiyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Nihat Çiftçi Anadolu Ajansı muhabiri sevgili meslektaşım Rauf Maltaş'a verdiği röportajında tüm Sivereklilere ve bölge halkına Karacadağ'da halay çekme müjdesini verip bu konuda ilgili bakanlıkla birlikte proje hazırladıkları müjdesini veriyor. Bu haber bizleri oldukça mutlu etti. Sayın Başkanın hukukçu kimliğine sığınarak şunu demek isterim: Biz yıllardır siyasilerin vaatleriyle umutlandık, her seferinde umudumuz kırıldı. Sizlere inanıyoruz projenin bir an önce hayata geçirilmesini ve birlikte Karacadağ'da halay çekmeyi umut ediyorum.

Bu sözlerin takipçisi olmak adına ve Siverek halkını verilen sözlere şahit tutmak adına Sayın Başkanın Anadolu Ajansına verdiği demeci yazıla alarak sizlerle paylaşıyorum.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölge halkına daha iyi hizmet sunulabilmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla Karacadağ  Kayak Merkezi Projesi'ni hazırladıklarını söyledi.

Projenin Bakanlık tarafından kabul edildiğini belirten Çiftçi, Karacadağ 'da teknik heyetin yapacağı incelemenin ardından yatırıma başlanacağını ifade etti.

Merkezin proje sayesinde ciddi oranda değişeceğini vurgulayan Çiftçi, "Bakanlığımız ile Belediyemiz ortaklaşa kayak merkezimizi genişletecek. Hem sosyal tesis alanlarını genişleteceğiz hem de pist alanını büyüteceğiz. Atlama kulelerinin olduğu bir merkez haline getireceğiz." dedi.

Çiftçi, merkezdeki tek kayak pistinin projeyle 3'e çıkarılacağını, merkeze yeni kazandırılacak telesiyej ile de ziyaretçilerin Karacadağ'ın zirvesine çıkarılacağını kaydetti.

Kış kampı da yapılacak

Gelecek yıllarda bölge insanının kış sporlarını daha profesyonel yapabileceği merkeze kavuşacağını aktaran Çiftçi, Karacadağ  eteklerine de piknik alanları yapılmasının planlandığını anlattı.

Bölge illerinin aynı anda merkezden istifade edebilmesinin hedeflendiğini söyleyen Çiftçi, "Biz merkezi günübirlik ve hafta sonu şeklinde 4 şehre hizmet verebilecek bir potansiyel olarak planlıyoruz. Farklı bir gün yaşamak isteyenlerin gidebileceği büyük bir merkez olacak." ifadelerini kullandı.

Proje sayesinde gençlerin kışın Karacadağ 'da kamp yapabilmesinin amaçlandığına dikkati çeken Çiftçi, sözlerini şöyle sürdürdü:"Burayı geniş çaplı bir gençlik kamp merkezi haline de getirmeyi planlıyoruz. Burada yapılacak proje, gençliğe de hizmet verecek. Şanlıurfa, Türkiye'nin en genç ili. Yaş ortalamamız 19,2. Türkiye'nin en fazla öğrenci barındıran şehriyiz. 670 bin öğrencimiz var. Bu kadar genç ve dinamik bir şehri biz böyle değerlendirmek istiyoruz. Bu tür projelerle hizmet edeceğiz. Karacadağ  Kayak Merkezi Projesi'ni önemsiyoruz, üzerinde duruyoruz. Hatta yazın da bu proje dahilinde Karacadağ 'ın yüksekliğinden faydalanılacak. Bölgenin en yüksek zirvesi olması dolayısıyla serinliğinden faydalanılarak dinlenme merkezi olarak hizmet vermesi planlanıyor."

Bu projede emeği geçen Belediye Başkanımız Sayın Nihat Çiftçi ve emeği geçen herkese teşekkür ederken Siverek halkı olarak projeyi yakından takip edeceğimizi belirtmek isterim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
reCAPTCHA demo: Simple page