Advert
ÇOK ÖNEMLİ GÖREV İFA EDİLDİ
KOÇALİ AYMAZ

ÇOK ÖNEMLİ GÖREV İFA EDİLDİ

Bu içerik 4052 kez okundu.

Bilindiği üzere 5 Haziran 2015 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Siverek'te Uygulamalı Bilimler Fakültesinin kurulmasına karar veridi.

Fakültemizin açılması geciktiğinden çabuklaştırılması düşüncesi ile fakültenin bir an evvel açılması ve geliştirilerek Karacadağ Üniversitesi'nin temelini oluşturması düşüncesi ile Karacadağ Üniversitesi Kurma ve Geliştirme Derneği kuruluş çalışmaları tarafımdan başlatıldı. Yaklaşık iki aylık süre içerisinde 15 ilgili ve duyarlı değerlerimizle yaptığım görüşmelerden olumlu yanıt aldım ve yapılan toplantılar sonucunda dernek kurulum çalışmaları ve tüzük yazımına başlandı ve derneğimizi kurarak faaliyetlere başladık.

Fakültenin gerek Harran Üniversitesi ve YÖK nezdinde yaptığı çalışmalarını başarı ile sonuçlandıran değerli hemşerimiz Dicle Üniversitesi  Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Mehmet Emin YILMAZ ile dernek yönetimi ile mekanında ayrıntılı görüşmeler yapılmıştır.

Yönetim Kurulumuz Milletvekilimiz Sayın Mehmet Kasım GÜLPINAR ile de evinde bir ayara gelerek çok yönlü görüşmeler yapıldıktan sonra Kaymakamımız Sayın Dr. Vural KARAGÜL ile de makamında görüşülerek fakültenin 2016-2017 eğitim öğretim döneminde kurulması için Üniversite Rektörlüğü ile heyet halinde görüşülmesine karar verildi.

Fakültemizin açılmasının gecikmesinin önemli nedeni açılması kararlaştırılan bölüm için hoca bulunamamasıydı. Bu nedenle hoca bulmak için çalışmalar başlatıldı. Yapılan araştırmalar sonucunda 1 hocayı Sayın Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL, 1 hocayı AKP Siverek Başkanı İlhan ÇELİK ve 1 hocayı da Karacadağ Üniversitesi Kurma ve Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Mehmet Nuri KONCA buldu. Rektörlükten alınan randevu üzerine bu hocaların CV'leri ile birlikte Harran Üniversitesine gidilerek Sayın Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN ve yönetimi ile yapılan görüşmeler sonucunda Fakültemizin 2016-2017 Eğitim- Öğretim döneminde açılması konusunda mutabakata varildi.

Kaymakam Sayın Dr. Vural KARAGÜL Hükümet konağını boşaltarak Fakültemize tahsis etmiş ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünün 31 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetine başlanması sağlanmıştır.

Fakültemizin açıldığını, öğrencileri geldiğini, Fakültemiz Dekanlığına Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Şeafettin ÇELİK hocamızın atandığını, Dekan

Yardımcılığına Sayın Yard. Doç. Dr. Mehmet Ragıp GÖRGÜN'in atandığını sevinçle öğrendim ve bir gün ziyarete gittim.  Dekan Yardımcısı Hocamız Sayın GÖRGÜN ile yaptığım görüşmede Fakülte hakkında edindiğim bilgi sonucunda bazı acil olarak çözülmesi gereken sorunların olduğuna şahit oldum. Sorunun öğrencilerin oturup ders çalışacakları, dinlenecekleri mekânların olmaması nedeniyle soğukta park köşelerinde, merdivenlerde ve koridorlarda ayakta zaman geçirdiklerini, acilen bir kütüphane ile bir kafeteryanın oluşturulması gerektiğini, Fakülte yeni kurulduğunda ödeneğinin olmadığı bilgilerini aldım. Yapılan araştırmalar sonucunda bu sorunu Siverekliler olarak çözebileceğimiz Sayın GÖRGÜN Hocamıza söyledim.

Öncelikle Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Hacı İNAN, Terziler Odası Başkanı Mehmet Hanifi AY, Marangozlar Odası Başkanı Mecit YAKAR ve Gıda Odaları Başkanı A. Vahit SEVDALI ile görüştüm ve Fakülte Dekan Yardımcımız Sayın GÖRGÜN Hocamız ile birlikte piyasa araştırması yapmaya başladık. Kafeterya için Masa, sandalye, çay malzemeleri alımı yaptık. Kütüphane için 11 kitaplığı maliyetine Marangozlar Odası Başkanı Mecit YAKAR yapmayı üstlendi. Kütüphane ile Kafeterya odalarını zeminin parke ile döşendi.

Siverek'i görsel olarak tanıtmak düşüncesiyle kent merkezinin tarihi evlerle mekânlarının, saklı cennet diye tabir ettiğim Fırat Vadisinin güzelliklerini ve Karacadağ'dakigöçerleri tanıtmak için 40 adet fotoğraf 50X70 ebadında büyütülüp çerçevelenerek Fakültemize verilmesi için çalışmalar başlatıldı. Fotoğraflar Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneği arşivi, SİVİL-DER arşivi, Gazeteci Yazar M. Şükrü DOLAŞ ve Gazeteci Mehmet SEZGİN arşivlerinde yararlanarak seçildi.

Fakülte açılışında Sayın Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şerafettin ÇELİK'in isteği üzerine bir bayan ve bir de erkek mescidi hazırlandı.

Fakülte kütüphanesi için kitap bağış kampanyası başlattım. Bağış kitaplar gelmeye başladı ve kütüphanemizin kısa zaman içerisinde gelişeceğine inanıyorum.

Fotoğraflarımızın tabı ve çerçeve işlemleri bittiğinden Fakültemizde karma Siverek Sergisi düzenledik ve ilgiyle karşılandı.

Açılışa İstanbul Siverekliler Derneği Genel Sekreteri Halil YOĞUNLU ile Üyelerinden İşadamı Mehmet YAĞAN bizzat gelerek destek verdi.    

Fakültemizin öğrencilerinin ihtiyacı olan mekânları oluşturulması İMC usulü ile sevgili hemşerilerimizin katkıları ile sağlandı. Bu çalışmaları değerlendiren Fakülte Dekanlığı da bir jest yaparak katkıda bulunanların isimlerini odaların kapılarına yapıştırdıkları plaketlerle belgelendirdiler. Fakültemizin Dekanlığına çok teşekkür ediyorum.

KATKIDA BULUNANLAR

Siverek Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler      

Kuyumcular Derneği                                    

İş adamı Mehmet YAĞAN   

Süleyman KARAAĞAÇ                                 

Mimar Cenap Baylan

Serbest Muhasebeci Koçali AYMAZ

Marangozlar Odası Başkanlığı

Tersiler Odası Başkanlığı

Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanlığı

Gıda Maddesi Odası Başkanlığı

Otobüs İşletme Firmaları

İş adamı Ayhan TİMURTAŞ

İnş. Müh. Cumali BAYRAM

TOPLAM KATKI TUTARI  :  12.730 TL

KAFETERYA GİDERLERİ  : 2.630 TL

ZEMİN PARKE GİDERLERİ: 3.100 TL

KÜTÜPHANE GİDERLERİ :  3.500 TL

FOTOĞRAF GİDERLERİ:  2.000 TL

102 EKRAN TV           :  1.500 TL

GİDERLER TOPLAMI      : 12.730 TL

Fakültemizin öğrencilerinin ders çalışma, dinlenme ve ibadetlerini yapmaları için uygun mekânların oluşturulmasında yukarıda isim ve unvanları yazılı Sayın hemşerilerimizle Sivil Toplum Kuruluşlarımıza katkıları için çok teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu çalışmaları yaparken bizlere güler yüzleriyle, yakın ilgi ve alakalarıyla ve sıcak diyaloglarıyla destek olan, yalnız bırakmayan Fakültemizin Sayın Kurucu Dekanı Prof. Dr. Şerafettin ÇELİK'e, Dekan Yardımcısı Sayın Yard. Doç. Dr. Mehmet Ragıp GÖRGÜN'e ve değerli Fakülte personellerine teşekkürlerimizle şükranlarımızı sunuyorum.

Kent içinde ve çeşitli illerde kitapseverlerle eğitime gönül verenlere ve Sayın hemşerilerimize gönülden teşekkür ederim.

Elbette SİVİL-DER Başkanı Sayın Jeoloji Mühendisi Sayın Abdulvahap BAYRAM'a, yılların dostları Sayın Şeyhmus ÖZİPEK'e, Faik AKKUŞ'a, fotoğraflarıyla destekleyen Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Sayın Mustafa Veysel GÜLPINAR'a, Başkan Yardımcısı Ferit Akçalı'ya, Başkan Yardımcısı Sayın Hasan KARAKAŞ'a, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin TECEREN'e,  gazeteci dostlarıma ve Karacadağ Üniversitesi Kurma ve Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Mehmet Nuri KONCA'ya ve Sayın Şaban ŞİT'e de teşekkürlerimi sunuyorum.

Böylece Siverekli olarak bizim için çok önemli ve anlamlı görevi başarı ile ifa etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayım.

Sevgi ve saygılarımla.12 Ocak 2017

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
reCAPTCHA demo: Simple page