Advert
YÜREĞİME İYİ BAK KEKOM..
Şükrü DOLAŞ

YÜREĞİME İYİ BAK KEKOM..

Bu içerik 5847 kez okundu.

Şimdi beni sorsan ben o ben değilim. Çıkmazlardayım, yalnızım yenik bir savaşçı gibi, yavrusuna bayramlık alamayan bir babanın yaşam pişmanlıkları yüreğime bağdaş kurmuş, yüreğim beynimle kavgalı pişmanlıklar, yenilmişlikleri denizinde boğuluyorum.
Şimdi Yüreğimi armağan ettiğim yürekler ağlatıyor beni. 
Oysa güzel bir dünyanın hayalini kurup, tırnaklarımızla kazmıştık kıraç toprağı; umut çiçekleri ekip, çocuklara gül bahçesi bir dünya armağan etmeyi ne çok istemiştik kekom.
Umut olmuştu haykırışlarımız umutsuzlara. Bir şafak vakti, bu topraklarda ölümü ölümlerin en onurlusunu bilmiştik, ölüm arayıp ta bulmamıştı, yaşamak ve yaşatmak için ölümü kendimiz seçmiştik…
Uykularımızı esmer bir kızın gözlerinin güzelliği parçalamadı, bir güvercinin kanadına barış ve kardeşlik adına armağan ettik sevda hayallerimizi. Bir genç kızın rüyasını süsleyen ak gelinliği kefenimizdi, ağıtlar yerine zılgıtlarla gömülmek istedik bu topraklarda.
Aşkın fiziğinden çok ilahisini düşledik, aşk bizim için iki kişilik değildi çok dilli çok sesliydi. Aşkın ezgileriydi şarkılarımız, en güzel şiirlerimizi sevgiliye değil dağlarda açan nergislere yazdık.
Okul defteri yerine yüreğimize yazdık sapartaküskleri. Karanlıkları aydınlatan ateş olduk ve isyan türküsüydük zindanlardan dağlara yayılan. 
Kendimizi anlatan ya da bir Sevgiliyle ortak bir şarkımız olmadı, dillerimizden ezilenlerin türküsüydü söylenen.
Filistinli bir çocuğun sapanında taş, yüreğinde isyandık.
Zalimlere inat ölümüne yaşamayı ve yaşatmayı öğreten ustalardan öğrendik yenilmemeyi, nerden bilebilirdik ki uğruna ölümleri göze aldıklarımızın ihaneti, korkaklığı bizi ağlatıp yaralayacak. 
Yavrusunu yitirmiş bir annenin yürek acısıyla artık terk etmeli buraları. Giderken yüreğimi emanet ediyorum sana.
Bu diyarlar diken, kendini bilmezlerin sözleri kurşun, her günü ölmeden, ölümden beter olmuş. Gitmeli, Kimseye kırılmadan suçlu aramadan. Bir kavganın yeni neferi, ağır bir savaşın yorgun savaşçısı gibi gitmeli buradan…
Şimdi sana yüreğimi emanet ederek gidiyorum bu şehirden… Bana bakamadın bari yüreğime iyi bak kekom…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
reCAPTCHA demo: Simple page