Advert
ÇOCUKLUĞUMUN KÜÇELERİ KİTABI İÇİN NE DEDİLER….
Şükrü DOLAŞ

ÇOCUKLUĞUMUN KÜÇELERİ KİTABI İÇİN NE DEDİLER….

Bu içerik 6277 kez okundu.

Bir insanın kendisini anlatması sanıldığından zor bir iş. Uzun bir zamandan beridir yazdığım yazılarımı, şiirlerimin bir kısmını topladığım Çocukluğumun küçeleri isimli kitabımın çıkmasına vesile olan Siverek’i İl yapma ve Kalkındırma derneğine   sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Dernek Başkanı Sevgili Abdulvahap Bayram İle değerli ağabeyim Koçali Aymaz’ın telkin ve destekleriyle ilk kitabım siz sevgili okurlarla buluştu.

Siverek Halkının, Sivil Toplum kuruluşlarının ve eğitim sendikalarının kitaba ilgisi beni mutlu etti. Gerçekten,  şahsen ben bu kadar ilgi ve alaka beklemiyordum. Bir kez daha teşekkürler sevdamın kenti Siverek diyorum.

Kitap yayımlandıktan sonra birçok arkadaşımdan övgü aldım. Kitaba yönelik eleştirilere açık olduğumu söylememe rağmen olumsuz eleştir almadım.

Tersine kitabı okuyan bazı arkadaşlar gecenin geç saatinde beni telefonla arayıp” ya kardeşim bizi ağlatmaya ne hakkın var” diye sitem ettiler.

Kitabın içinde bulunan: Babama mektup- Zeytin gözlüme Ağıt. Adlı yazılarım birçok arkadaşımın duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

Genelde iyi eleştiriler aldım. Kitabımla ilgili görüşlerini paylaşan arkadaşlarımın yazılarının virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşmak istedim:

ZEYNAP GÖKMEN  ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ : ''Dedim ya, bu coğrafyanın insanlarının sadece tenleri benzemiyor birbirine, çoğumuzun kaderi de bir terzinin elinden çıkmış gömlek misali sırtımızda...''syf:21
''Yıldızlarla aşkımız küçük yaşlarda başladı...''
''Yani şimdi Hamal Osman’ın parası yok, eşine bugün herhangi bir armağan alamayacak, kapitalist 14 şubat bezirganlarına göre Hamal Osman karısını sevmiyor mu?...'' syf 94
''Dört kitabın tek tanrısına yalvarışlarım senin için...'' syf 112
''Mezopotamya ülkesinde törelere yasaklara kan ve gözyaşlarına rağmen ölümüne sevenlerin türküsünü ölüme inat söyliyecegim...''syf 128
Şükrü Dolaş
Bir kitap düşünün tüm sayfalarını sarmış hayaller umutlar özlemler ... tüm duygular.
Memleketine aşık bir Adam... 
Gökyüzü yıldızlar her şey Siverek’te başka güzel diyor... (biraz proto milliyetçilik var) (Siverek)
O küçelerde yaşamanıza gerek yok öyle bir yaşatıyor ki Dolaş (yaz gelse Siverek’te ama bir yaz akşamı toprak damlı evde yıldızları seyre dalarak uyusa insan. Sokaklarda kardeşlik barış huzur...)
İsyan var isyan değişen kültüre... Var olan töreye/örfe... Değişen yok olan küçelere/sokaklara... özlem var eski sevdalara...
Bir Adam ve koca bir sevda memlekete toprağa kültüre...
Bir anlatım var en içten en samimi yazarın deyimi ile Siverek’çe...

 

************************

 İSMAİL KARAHAN  (ESNAF) Ben sana Siverek sokaklarında; beni bir başıma, sensiz koyup gitme demedim mi?
Buram buram Siverek kokan bir kitap Çocukluğumun Küçeleri, ellerine yüreğine sağlık Şükrü Dolaş.

**********************

YAZAR NERMİN KARAHAN Oyun arkadaşımı buldum... ;) Sevgili Şükrü Dolaş da vazgeçememiş benim gibi çocukluğundan ve muhteşem bir kitapla anlatmış... Ne dersiniz, Mayıs ayında iki yazar SİVEREK İMZA GÜNÜ mü yapsak Şükrü Bey?

****************

URFALI PAVAROTTİ Ben aldım iki kere okudum gerçekten çok güzel ve anlamlı okunması gereken bir kitap kaç kez Siverek’e gidip geldim kitabı okurken. Ayrıca Siverek’e hasret olup kitabı okurken gözyaşlarına hakim olmak mümkün değildir. Değerli hemşerim Şükrü Dolaş beye teşekkür ederim.

**************

 YAZAR GÜNEY UTKUN: Kıymetli Siverekli yazarımız Şükrü Dolaş ağabeyimizin yazdığı, şiirlerle ve denemelerle süslenmiş, aşkı ve sevgiyi insanoğlunun kalbine ilmek ilmek işleyen, her satırı muhabbet ve memleket kokan müstesna bir eser.
"ÇOCUKLUĞUMUN KÜÇELERİ" mutlaka alıp birlikte okuyalım.

*************************

GAZETECİ GÜLİZAR GÜLEBAK : Değerli abim, mesleğimde örnek aldığım insan Şükrü Dolaş ile çıkarmış olduğu Çocukluğumun Küçeleri kitabını konuştuk 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
reCAPTCHA demo: Simple page