Advert
ÜZERİNE YEMİN EDİYORUM BEN SENİ HALA SEVİYORUM…
Şükrü DOLAŞ

ÜZERİNE YEMİN EDİYORUM BEN SENİ HALA SEVİYORUM…

Bu içerik 6332 kez okundu.

Sevgili; senin gibi yıllarca sordu erkeği dişisi tüm insanoğlu.

Bizden önce de insanoğlu sordu, bizden sonra da yaşayanlar hep soracak AŞK neydi ?..

Biri şöyle diyordu "Okyanusla, gökyüzü gibiydik biz Seninle. İkimiz de maviydik, birlikte gibiydik. Aslında hic Birleşmemiştik…"

Sevgili sence aşk acı çekmek değil miydi? AŞK

Kavuşamamak değil miydi? Leyla, Mecnun kavuşsaydı o Olumsuz, destansı aşkın hikâyesi günümüze kadar dilden dile Anlatılıp acı çekenlerin ilacı, dayanak gücü olur muydu?

Yorumu farklı da olsa, bazen mantık dışı istemdir aşk. Ne Demişlerdi; "Sonsuza kadar yaşamak istemem, seninle bir gün Yaşayayım ben, kelebek misali bir günlük ömrüm olsun o da Seninle olsun, bir gün bir ömre bedel seninle ne dünyayı isterim ne cenneti benim dünyam da sen, cennetim de..."

Biraz abartılı değil mi? Bazıları kelebeklerin yaşamına Razı yani; sevgiliyle kelebeklere yaradanın biçtiği bir günlük Yaşamaya razıdırlar.

Aşık olmak zorluklarla mücadele edip duygularını dile getirme Sanatı değil miydi? Her aşık aynı zamanda kendi yüreğinin Ve aşkının şairi değil mi? Bak bir aşık ne diyor: Bütün şairler sana Mı aşıktı ki her okuduğum şiirde, dinlediğim ezgide sen vardın.

" Doğru şimdi aynı duyguları ben yaşıyorum her şarkının sözlerinde, Şiirlerin mısralarında... Sahi, sevgili Orhan Veli, Neşet Ertaş yoksa benden önce sana mı aşıktılar?

Şems-i Tebrizi "Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin!

Grisi yoktur aşkın; ya siyahı ya beyazı seçeceksin...

"Öyle, sen benim beyazımdın, kanatlanmış bir melek, acıyla Yalnızlıklarla gecen karanlık gecelerimin yıldızıydın. Olmadı...

Olsun ben seni senden habersiz sevdim, kimseler duymadan Sana şiirler okudum, aylara baktım bazen sen ben oluyordun Ben sen… Ya da ustaların yazdığı gibi "Sen benim görmek için, Bakmaya gerek bile duymadığım ezberimsin..."

"Madem sevmiyorsun o zaman sahip cık gözlerine!..

Donup dolaşıp değmesinler gözlerime" Sevdalı sözlere kanma Sakın sen bir kez bak gözlerimin içine, seni gözlerimden Yüreğime çekeyim yüreğimin hapsinde kalsın yüreğin, bedenin, Bedenime değmese mahşere kadar bırak gözlerin gözlerimin Hapsinde kalsın…

Uzatırsam uzayacak, Bağdat'a yol olacak sözlerim, kısacası İki gözüm; bedenin ruhun benim olamasa da, kıyamam sana Beddua etmeye. Gülüşlerinin her birine canım fedadır bilesin.

Anan baban, ya da aşık olduğun adam ağlatırsa seni inan Bende ağlarım ağlayan gözlerine. Elim varmaz yanına ama bil Ki ruhum hep yanında…

Aşk Ne miydi?

İki gözüm, aşk benim seni sevdiğim gibiydi. Yani sana Hasret geceleri hayallerinle dolaşmaktı. Kavuşmamayı bildiğim Halde yüreğimden hiç ayrılmadı aşk… Senden habersiz sevinçlerini Acılarını yaşıyorum. Acılarını acılarıma kardeş yaptım. Sen Ağlarken gözyaşlarını dudaklarımla siliyorum senden habersiz.

Ne diyeyim be gülüm kısacası üç dört çocuklu bir anne De olsan seni ilk günün ilk heyecanıyla Vallah, Billahi, dünyanın Tüm kutsal nimetleri üzerine yemin ediyorum… Ben seni hala

Seviyorum…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
reCAPTCHA demo: Simple page