Advert
KİM AKILLI? KİM, KİM?
Mahi TÜRKMEN

KİM AKILLI? KİM, KİM?

Bu içerik 4252 kez okundu.

Olduğu gibi ve yalnız değildir insan. Gözlerinizi kapattığınızda, hayal kurup yürüdüğünüz yolda veyahut bir şeyler planladığınızda yanınızda hep başka bir ses daha gelir. Ve O, genellikle hep soru sor, “nasıl? Niçin? Vb.” diye.
Kim o? ya da siz kimsiniz?
siz siz misiniz acaba? Belki de hepimiz kendimizi kandırıyoruz. Yüzümüzdekiler, adımlarımızdakiler, üstümüzdekiler ve söylediklerimiz hep başkalarının düşünüp söyledikleridir. Biz sadece onların kuklasıyız belki de.
Size soruyorum; hanginiz içinizdeki ya da hayalinizdekileri yaşıyorsunuz yahut söylüyorsunuz/söyleyebiliyorsunuz? Şimdiden hemen ipinizi elinde tutana koşmaya başladınız bile. Hepin(m)iz o ipi tutanın söyleyeceklerini söylemesini bekliyorsunuz.
Bir de “kendi kendine konuşana deli” diyorsunuz. Soruyorum hanginiz kendi kendine konuşmuyorsunuz? Pardon pardon… Aslında tam da yerinde söylenen bir şey bence. Çünkü gerçekten hiç kimse kendi kendine konuşmuyor. Siz hep bu içinize koyulanı, aklınıza sokulanı ya da sizi çevreleyeni konuşuyorsunuz.
Belki de “ kendi kendine konuşan delidir” diyen haklıdır. Görünen o ki bunu söyleyen çok şey biliyor. Aslında çok da iyi biliyormuş sizleri(insanı). Çünkü hepiniz korkak ve hiçbir zaman kendi kendiyle konuşabilecek kadar cesaretli olmadığını söylüyor. Sizler eğer Kendi kendinize konuşursanız ya da kendi kendine kalırsanız belki de sürüye göre hiçbir şey yapmazsın. Kendiniz olduğunuz zaman kültür, adet, örf, din ve çevreleyen diğer çevrenler gibi olan her şeyi bir kenara atarsınız. Bunları bir kenara attığınız için de; “deli” derler size. İşte bunların hepsi aslında ne kadar da kendin(m)iz olmadığını gösteriyor.
Size soruyorum; yalnızca kendiniz birini sevdiğinde o ipi tutana uymadığı zaman ne yapar? Ben cevaplayayım; sevdiğiniz kişiye giden yolları kapatır. Kapatmadınız mı bütün yolları?
Kapattınız…
Hepiniz birer zalimsiniz. Siz zulmedensiniz. Yüreğinize prangalar bağlayansınız. Dışarı bakın bütün deliler dışarıda prangası gezerler. Çünkü onlar serbestler; ayaklarında, kalplerinde prangalar yoktur. Size soruyorum; ya siz?
Hepinize söylüyorum, hepinizde prangalar var. Siz, ne siz olan sizi söyleyebiliyorsunuz nede doğruları.
Bir de gözünü gözünüzden kaçırana; “yalan konuştu için gözlerini kaçırıyorsun.” dersiniz. Peki soruyorum; siz gözünüzü kapattığınızda, sizi yalnız bırakmayan ve türlü türlü planlar, yalanları kafanıza sokan kişiden, gözlerinizi kaçıyor musunuz? Ondan da kendinden de kaçıyor musun? Gözlerinizi kaçırmazsınız. Çünkü Sizler siz değilsiniz. Sizler tek de kalamazsınız…
ben de öyle.
Biliyorum, sadece yazdıklarım bir beni söyler; gerisi hep yalan. Yürüdüğüm yollar, tuttuğum eller, baktığım gözler, konuştuğum yüzler hepsi yalan.
Hepsi yalan… Çünkü ben de sizden biriyim sizin gibiyim. Sürüden biriyim yani deli değilim. Evet evet deli değilim. çünkü ben de sizden bir koyunum sıradan bir koyunum çünkü.
Kırılabilecek kadar cesaretim yok. Çünkü sizden ayrılıp içimdeki yalancıdan uzaklaşıp “ben” olmaya cesaretim yok. Deruni ye hep koşmak isterim… ilk adımımda ellerimden tutanlar bırakmıyor koşayım. Beni yalnız yürüdükleri yola hapsettiler.
Deli değilim ama yazdıklarım delicedir.
Biliyor musunuz asıl beni yaşatan tek de seninle yazdıklarımdır. Yalnızca sizin okumanız çevrenizdeki, içinizdeki ve yakını(m)nızdaki yalancılardan uzak bir şekilde okuduğun(m)uz inancım. Budur beni azad eden. Ne olur hep oku-yun..!
Yanındayım… Beni buradan bil; üstümdeki, dilimdekiler, adımlarımdakilerden ve üstümdekiler ile değil.
İptekilere hiç talip değilim. Ben yalnızca Sana talibim. Ey talibim, ipten sıyrılmışım, HEYRA, yazdıklarımı okuyup anladığına ve yazdıklarımın içinde gezip, orda huzur bulduğuna inanıyorum. Çünkü benim özüm burada. Ben buradayım… Zaten daha gerisini bırakmıyorlar, gerisinde de hep başkaları, yalanlar, tuzaklar var. Birde sayamadığım nice yasaklar var. Ne olursun! Burada bırakma… Her daim kalemim sana gelecek, içim sana dökecek, Altını toprak, başının üstünde gökyüzü mavisi olacak. Kalemim, bana verdiğin o kokuyu sana getirecek. Heyra, inan bir kalemim var beni sana getiren seni de dile getiren. Oku ki hem kendini hem beni bul.

Yazın.
Olmasa
Gözlerinizle…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
Başkan Ayşe Çakmak’tan gazetecilere ziyaret
Başkan Ayşe Çakmak’tan gazetecilere ziyaret
reCAPTCHA demo: Simple page