Advert
SONUÇLARA  SAYGI DUYMAK..
Şükrü DOLAŞ

SONUÇLARA SAYGI DUYMAK..

Bu içerik 5080 kez okundu.

Bir seçimi geride bıraktık. Hepimiz bir şekilde, bu seçimlerde yorulduk. Tabi üç kesim daha çok yoruldu. Siyasetçiler, gazeteciler, güvenlik güçleri, tabi ki; il ve ilçe seçim kurulunda görev alanlar.

Biz Siverek adına, kazasız belasız bir seçimi geride bıraktığımız için Türkiye'nin en mutlu ilçelerinden bir olduk sanırım. Kazasız, belasız kavgasız ve kansız bir seçimin sevincini yaşadık memleket olarak.
Sonuç; elbet bazılarımı mutlu etmedi, desteklediğimiz siyasi partinin başarı sağlamaması bazı taraftarları üzse de sonuç itibarıyla hiç kimsenin burnunun kazanmaması hepimiz için insani ve siyasi bir zafer olmalı. 
Kazanan Siverek oldu diyoruz, neden sorarsanız? Bu güne kadar iş başına gelmiş her belediye başkanı, Siverek ilçesine bir şeyler katarak gitmiş. Her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyiş, olduğu gibi her belediye başkanını ayrı bir hizmet ve çalışma biçimi vardır.
Geriye dönüp bakmamalıyız. Kimseyle hesaplaşmamalıyız. Bu memleket hepimizin. Seçilen Belediye Başkanı Sayın Şeyhmus Aydın'ında bu günden itibaren hepimizin belediye başkanı olarak görevini sürdürmesi gerekiyor, sayın başkan görevini yaparken hepimizin memleketimiz adına ona destek olmamız gerektiği inancındayım.
Şeyhmus Başkanın işi çok zor. 21. asrın başlangıcında Siverek'te halen kırsal alanda yol ve su sorunun tartışıyoruz. Yol medeniyeti temsil ederken, bir bardak temiz su temel insan haklarının başında geliyor. Siverek'te halen yolsuz ve susuz köyleri konuşuyoruz, bu hizmeti yapanlar sanki büyük bir iş yapmış gibi böbürleniyorlar.
Bakın bu güne kadar istihdama yönelik kırsal kalkınma projeleri ve Avrupa Kırsal Kalkınma projelerinin altında Siverek belediyesinin imzası bulunmuyor. Siverek Belediyesi ekonomik manada hiçbir kalkınma projesine imza atmamış. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Siverekli bir siyasetçi olmasına rağmen, bu güne kadar Avrupa Kırsal Kalkınma projelerinin altında belediyenin imzasının olmaması büyük bir ayıp. Avrupa kentlerinin her hangi bir belediyesine, kardeş şehir olmamamız bence bir eksiklik.   
Bir şehrin kalkınması anca hayata geçirilen projelerle mümkün. Siverek'in ihtiyaç duyduğu projelerin başında kentsel dönüşüm projeleridir. Eski mahallerimiz; Camikebir, Hasançelebi, Hayriye Mahallelerinde, tarihi değeri olmayan, toprak çatılı evelerin büyük bir kısmı ya yıkılmış ya da madde bağımlılarına ev sahipliği yapıyor ya da yıkılmak üzere. Öncelikle belediye yönetimi zaman geçirmenden, buralarda kentsel dönüşüm projelerini başlatmalıdır.
En önemli hizmet ise; kuşkusuz insana yapılan yatırım ve hizmetlerdir. Siverek'te sosyal belediyecilik son beş yıldır fotoğraf ve kâğıt üzerinde yapılmaktadır. Sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getirip, kimsesizlerin kimi olmak amacıyla insan değer verilmeli, yoksulun yaşamını iyileştirme görevi Belediye Başkanında olmalı.
Belediye başkanı Kendisinden olmayana düşmanca tavırlar içinde olmamalı, kendisini eleştirenlere karşı şefkatle davranmalı. Özelikle halkın sesi kulağı durumunda olan Yerel Basının eleştirilerinden kendisine ders çıkarmalı. Yerel basını toplu düşman ilan etmemeli onun bunun adama dememeli, yerel gazetelerin Belediyeye girmesini yasaklamamalı, zira o gazeteler halkı temsil ediyor onlara uygulanacak bir yasak halka uygulanmıştır.
Yazılacak çok şey var. Sesimize kulak verilirse Siverek sorunlarını,  yapılması gerekenleri yazacağız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
reCAPTCHA demo: Simple page