Advert
EY ÇOCUK BÜYÜME
Mahi TÜRKMEN

EY ÇOCUK BÜYÜME

Bu içerik 4017 kez okundu.

Ey çocuk büyüme!
Çocuk sen büyüdükçe, zaman geçtikçe; derin sekizliklerin olacak. Birde Arkanda bıraktığın acıların. Büyüme çocuk! Sen büyüdükçe yağmurları artacak gözlerinin. Büyüme çocuk! Sen büyüdükçe Yüreğinin tam ortasındaki acılar da büyüyecek... Sen büyüdükçe çocuk, Benliğinin ortasında bir yer acıyacak, acının büyüklüğü senden daha çok büyük olacak. Sen büyüdükçe acın da büyüyecek büyüyecek.... Evinin seni içine sığdıramayacak kadar dar olduğunu fark edeceksin. Sokağa fırlayacaksın. Sokaklar da dar gelecek. Tıpkı vücudunun yüreğine dar geldiği gibi.. Ne gökyüzünün mavisi açacak içini, ne de sığındığın şarkılar, şiirler. Kendini taşıyamayacak kadar çok büyüyecek, bir yandan da kaybolacak kadar küçüleceksin. Birileri sana bir şeyler anlatacak durmadan; - “Önemli olan sağlık” - “Yaşamak güzel” - “Boş ver, her şey unutulur” Sen hiçbirini duymayacaksın. Başını kaldırıp gökyüzüne bakacaksın bir kuş uçar ve artık oda senin tuzağından kaçmış uzağına konmuştur. Baktığında uzaktır artık senden.
Her daim araftasın artık...
Ondan ölmesini isteyecek kadar nefret edecek, az sonra kollarında ölmek isteyecek kadar çok isteyeceksin. Hem yalnız kalmak isteyeceksin, hem de kalabalıkların arasında kaybolmak.. İkisi de yetmeyecek! Geçmişi düşüneceksin. Ama geleceği de unutarak.. Bu sana hiç iyi gelmeyecek. Biri sana içindeki acıyı söküp atabileceğini söylese, kaçacaksın. Aslında kurtulmak istediğin halde, o acıyı yaşamak için direneceksin.. Dönüp dolaşıp Mabel Matiz'in "Mendilimde Kırmızım Var" klipini izleyeceksin. Canı hep cana götüren bir elçi olup yükü taşımanla kalacaksın. Her adımında onu taşıyarak geçireceksin istesen de istemesen de. Ahmet Aslan'ın " Susarak Özlüyorum" kervan sarayında konaklayacaksın bu yolculukta. Ey Çocuk büyüme... Ey Çocuk yalnız ve yaralı büyüyorsun Bunu söyleyenden kaçsan da aksine sığınmaya çalışanda. Koş çocuk kaç....Cebindeki anılara sığın. Biliyorum bundan başka hiç bir şey oyalamayacak seni. Ey Çocuk büyüme, sen büyüdükçe, oyalanacak dünyalık sahte, yalan işlere sığınacaksın.
Birkaç saat seni oyalayan ama asla onu unutturmayanların peşinde koşman bundan işte. Yalandan ve kısa süreliğine sana her şeyin en güzelinden verdiğini sandığın Sadece bir müddet buzlu camın arkasından seyrettirendir bil.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zabıta ekipleri ücretsiz maske dağıttı
Siverek’te Zabıta ekipleri ücretsiz maske dağıttı
Siverek'te insanlığın ölmediğinin fotoğrafı
Siverek'te insanlığın ölmediğinin fotoğrafı
reCAPTCHA demo: Simple page