Advert
Çocuk psikolojisi
Sinan DAĞBAKAN/Uzman Psikolog

Çocuk psikolojisi

Bu içerik 5490 kez okundu.

Çocuk psikolojisi için öncelikle çocuğunuzu iyi dinlemeyi öğrenmelisiniz.. Çocuk psikolojisinde, Onu dinliyormuş gibi yapmayın, bunu hemen hisseder. Eğer bir işiniz varsa biraz beklemesini ve birazdan onu dinleyeceğinizi ifade edin. Çocuk psikolojisini anlamak için onu mutlaka dinleyin.

Çocuğun psikolojisini nasıl anlamalı?

Çocuk psikolojisinde onunla konuşurken göz göze gelmelisiniz. Çocuk psikolojisinde bu onun kendisini önemli hissetmesine neden olur. Çocuk psikolojisinde konuşma başlamadan önce onu kucağınıza alabilir ya da onun mesafesinde oturabilirsiniz. Çocuk psikolojisinde, Yukarıdan konuşmanız onun karşısında bir güç olduğunuz imajını yaratabilir. Söylediklerini anladığınızı belli etmek için onay işaretleri verin (başınızı sallamak, "hıı... hıı..., evet, seni anlıyorum" demek gibi).

Çocuklara nasıl davranmalı?

Çocuk psikolojisinde görüşlerini saygı ile dinleyin. Çocuk psikolojisinde, Haksız olduğu bir konu söz konusu olsa bile dinlenmeye hakkı vardır. Kendi duygularını, düşüncelerini tanımalı ve özgür bir ortamda bunu her zaman söyleme hakkı olduğunu bilmelidir. Kendisini rahatlıkla ifade edebilen bir çocuk kendisine daha çok güvenir.

Çocuk psikolojisinde sorunlarını çözmek için kendisi çaba göstermelidir. Çocuk psikolojisinde, Zorlandığı anlarda çözümsel davranmayın sadece ona yol gösterin. Çocuk psikolojisinde, Çözümü kendisi bulabildiğini görebilsin. Unutmayın ki çocuklar sizin söylediklerinizi değil yaptıklarınızı örnek alır ve uygularlar. Bu sebeple iyi bir çocuk yetişmek için öncelik iyi bir anne ve baba olmalısınız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zabıta ekipleri ücretsiz maske dağıttı
Siverek’te Zabıta ekipleri ücretsiz maske dağıttı
Siverek'te insanlığın ölmediğinin fotoğrafı
Siverek'te insanlığın ölmediğinin fotoğrafı
reCAPTCHA demo: Simple page