Advert
Siz dile getirin… Biz çözüm yolları araştırıp bulalım size sunalım…
Arzu KILIÇ

Siz dile getirin… Biz çözüm yolları araştırıp bulalım size sunalım…

Bu içerik 35981 kez okundu.

Şanlıurfa’nın  Siverek ilçesine bağlı Pernirci Köyü ve Tahtalı Mezrası halkı çok uzun yıllardır yaşadıkları su sorunu ile mücadele vermektedir. Su sorunu köy halkının yaşam kalitesini düşürmekte ve bulaşıcı hastalıkların yanı sıra dünyayı saran Corona virüsü sürecinde salgınların artma olasılığı yükseltmektedir.

Köy halkı; yaklaşık 10 yıldır sıkıntının başladığını, 20 haneli köyün ve 10 haneli Tahtalı Mezrası’nın su sıkıntısının yaşandığını dile getiriyor.Seçim öncesi yetkililerin köye geldiğini tüm sorunları çözecekleri konusunda köy halkına verdikleri sözü seçim sonrası yerine getirmediklerini üzülerek anlattılar. Seçimden sonra köy halkı  CİMER, Valilik, Kaymakamlık, Büyükşehir Belediyeye yazdıklarını ve acil çözüm üretmeleri gerektiğini anlatmaya çalışsalar da seslerini duyan işiten olmadığını üzülerek anlatıyorlar. İlgili makamlardan olumlu geri dönüş alamayan Peynirci Köyü sakinleri seslerini medya ve sosyal medya aracılığı ile duyurmaya çalışmaktalar.

Peynirci Köyü muhtarı Cengiz Akyıldız; su sorunlarının bir an önce çözülmesi tek dileğimiz.Özellikle son zamanlarda susuzluk nedeni ile sağlık sorunlarının da baş göstermesi köy haklının endişelerini artırmaktadır. Yetkililere yapılan başvurular sonrasında herhangi bir gelişmenin olmadığını üzülerek belirtmek isterim. Yağmur suyu ile dolan kuyulardan çektikleri suyla ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan köylüler, hayvanlarına dahi taşıma suyla bakıyorlar.Peynirci Köyü’nde 2011 yılında yetkililer bir sondaj çalışması yaptı ilk zamanlar suyun aktı sonrasında tamamen kesildi ve tüm çabamıza rağmen  kimse sorunumuzla ilgilenmedi.Çok yakınımızdan  geçen Karacadağ su hattının bizlere de ulaştırılmasını istiyoruz.Biz devletimizden sadece insanı yaşamın temel ihtiyacı olan suyun köyümüze gelmesi için konunun çözüme ulaştırılmasını istiyoruz.

Biz İrfan Gazetesi Ailesi olarak; İnsanlığın en büyük temel ihtiyacı su olduğunu yetkililere hatırlatarak en kısa zamanda çözüm üretilmesini bekliyoruz. Belediye, kaymakamlık vs. ilgili birimlere ulaşarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz ve ilerleyen süreçte sonuçları sizlerle paylaşacağız.

Talebimiz asla siyasi değil, birilerini incitmek kırmak değil tamamen insanidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
Başkan Ayşe Çakmak’tan gazetecilere ziyaret
Başkan Ayşe Çakmak’tan gazetecilere ziyaret
reCAPTCHA demo: Simple page