Advert
ÖLÜM BİR ADINDA GEÇİCİ AYRILIK OLSUN
Şükrü DOLAŞ

ÖLÜM BİR ADINDA GEÇİCİ AYRILIK OLSUN

Bu içerik 6083 kez okundu.

EKREM KARAHAN'I ÖLÜMÜNÜN 6 YILINDA ANARKEN

Ölümünün 6 yılında değerli insan Ekrem Karahan'ı anarken saygı ve sevgilerimi sunarım.

Ölüm insanoğlunun vazgeçilmez gerçeği, bunu bilmemize rağmen, dostlara acı gelen zamansız ölümlerdir. Sevgili Ağa beyim Ekrem Karahan, aramızda zamansız ayrılan dostlardan biriydi.  Sanki dün gibiydi Çelanların kahvesinde acı bir kahve içerek gelecek aydınlık günleri konuşuyoruz, dün gibiydi "kendine iyi bak" deyişiydi kulaklarımda çınlayan. Dün gibiydi Hürriyet Caddesinde kaldırımdan kaldırıma el sallayışımız ve tazeydi yüreğimizde bıraktığı acı. Dün gibiydi umutlu yarınlara bakışımız.

EKREM KARAHAN'I SONSUZLUĞA UĞURLARKEN

Sevgili Dostlar; Dün bir çınar daha devrildi, gölgesinde onlarca insanın rahat bir nefes aldığı çınar. Bu çınar ki dallarında hep hayatın, yaşamanın, sevginin, insanlığın adı yeşerirdi.

Ölenlerin ardından iyi şeyler yazmak adına, iyi şeyler yazmıyorum. O yürekli insan demokrat ağabeyimiz iyi bir insan olduğu için yazıyorum.

Ekrem Karahan ağabeyimiz dün hayata gözlerini yumdu. Koca bir çınarın toprak anayla vedalaşması gibi, sessiz bir ölümün ağıta dönüşüydü Ekrem ağabeyin ölümü.

Yılların acıları yüreğimi yufka bir ekmek misali inceltmiş, her ölüm sizlerden farklı yakar yüreğimi, gözyaşlarım aslında alışıktır yoldaş ölümlerine, yıllar geçtikçe bedenim yaşlandığı gibi ruhumda yaşlanıyor, ölüm haberi şiddetli bir rüzgârın dalı kırdığı gibi kırıyor dizlerimi. Kara haber tez ulaşır dost yurduna, ilk şok ve şaşkınlıktan sonra acısı başlar bedende, tıpkı kurşun ve bıçak yarası gibi acı verir.

Bu baharın güzelim gününde ölüm yakışmıyor çınarlara, çınarlar bu aylarda yaprak açıp daha bir kök salarlar toprağa, bunun içindir ki inanmıyorum dost ölümlerine bahar aylarında, nedense kış mevsimini daha çok yakıştırıyorum ölüme.

Tanıdık ve dost ölümleri nedense birazda korkutur beni. Önce Sevgili dostum yoldaşım Hasan Hilmi Çokgezer ardından Ekrem Karahan ağabeyimizin ölümü bizim kuşakta can korkusu başlattı, hesaplar yapılıyor kaç gün ve kaç ay sonra sıra bize gelecek.

Belediye Başkanı Yardımcısı Cuma Yılmaz ile Ekrem Ağabeyin zamansız ölümü konuşurken Cuma Başkanla göz göze geliyoruz sıra hangimizde?

Elbet Azrail çalacak kapımızı kim bilir nerde, nasıl ve ne zaman, aslında tutmamak gerek hayatın muhasebesini, önemli olan ölürken ardından yürekli dostlar bırakıp o dostların yüreğinde yaşamaktır, gerisi rahmetli Erbakan Hocanın dediği gibi fasafisoooo.

Tüm sevmelere, ihanetlere ve acılara rağmen yaşamak güzel, ölüm gerçek. Ben kendi adıma söyleyeyim ben bu gerçekle baharda hiç tanışmak istemem, illaki tanışacağız zemherinin ta ortasında olsun.

Güle Güle Ekrem Hocam. Ruhun şad olsun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
Başkan Çakmak’tan Ramazan ayı mesajı
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
AK Parti Milletvekili Açanal'dan Çakmak'a ziyaret
reCAPTCHA demo: Simple page