SİVEREK
Giriş Tarihi : 03-04-2019 23:54   Güncelleme : 03-04-2019 23:54

Siverek'te Mirac Kandili ihya edildi

Siverek’te Mirac Kandili dualarla, tesbihatlarla ve zikirlerle ihya edildi.

Siverek'te Mirac Kandili ihya edildi

Siverek’te İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Peygamber Efendimizin Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya oradan göklere yükselmesi olan Mirac Kandili münasebetiyle bir program düzenlendi.

Program Sami Torpil tarafından okunan Kur'anı Kerim ile başladı. Program daha sonra sinevizyon gösterisi, ayet ve hadis dinletisi, ilahiler, tesbih namazı ile devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Eğitimci Yazar Ayhan Aktan Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın önemi değindi. Allahu Teâlâ'nın zamanlar içerisinde hayırlı zamanlar, mekânlar içerisinde de hayırlı mekânlar var ettiğini, onlara değer verdiğine dikkat çeken Aktan, " Allahu Teâlâ Kudüs'ü ve çevresini de mübarek kılmıştır. Kudüs'ün emin belde olması oranın ne mimarisi ne de başka bir özelliğindendir. Velev ki mimari olarak sıradan bir yerleşke de olsa Allah oraya değer vermiş ve orayı emin belde kılmıştır." dedi.

Konuşmasının devamında Aktan, "Günümüzde İsra ve Mirac olayı konu edinilirken teferruata çok fazla girilmekte asıl mesele olan Mescid-i Aksa'nın önemi geri planda kalmaktadır. Tertemiz, berrak ve gizemli bir okyanusun içinde Kur'an hakikatleri dururken bizler sahildeki boş çakıl taşlarıyla uğraşmaktayız. Peygamber Efendimiz (sav) Allah katına ruhen mi gitti, bedenin mi gitti, tartışmasına giriyoruz. Bizler Kudüs'ü ancak İsrail oraya abluka uyguladığında ya da şehit haberleri geldiğinde hatırlıyoruz. Kudüs maalesef bizim gündemimizde değil. Kudüs yeni Selahaddinleri bekliyor; bu Selahaddinler ancak bizim içimizden çıkacaktır."

Program daha sonra yapılan dua ile sona erdi.

ulaştığı modern bir Siverek için tüm imkânlarımızı seferber edip Siverek'imizi hak ettiği hizmetlerle buluşturmak en önemli hedefimizdir.

Hemşerilerimizin sorunlarına çözüm bulabilmek isteklerine cevap verebilmek için gece gündüz çalışarak kadim ilçemizi hak ettiği seviyeye getireceğiz.

Bizi bu makama layık gördüğünüz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ve bu teveccühe layık olmak için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum. Saygılarımı sunuyorum" dedi.

AdminAdmin