ŞANLIURFA
Giriş Tarihi : 28-04-2019 22:54   Güncelleme : 28-04-2019 22:54

Vali Erin merkez ilçe muhtarlarıyla istişarelerde bulundu

Vali Erin merkez ilçe muhtarlarıyla istişarelerde bulundu

Her ay düzenli olarak muhtarlar toplantısı yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra ilk kez muhtar seçilen ve muhtarlık görevine yeniden devam eden merkez ilçe muhtarlarıyla bir araya geldi.

Şanlıurfa Polisevinde düzenlenen muhtarlar toplantısında yeni seçilen muhtarlarla tek tek tanışan Vali Erin, kısa süre önce önemli bir seçimin yaşandığını, yeni seçilen belediye başkanları, meclis üyeleri mahalle ve köy muhtarlarının seçildiğini hatırlatarak Türkiye’nin seçimlere katılım ve başkasının hukukuna gösterdiği duyarlılık sebebi ile dünyada seçimi en iyi şekilde yapan ülkelerin başında geldiğini söyledi.

Şanlıurfa’da seçimlerin huzur içinde gerçekleştiğini, muhtarlık seçimlerinde üzücü bir durum yaşanmadığını kaydeden Vali Erin, “Kimsenin burnu kanamadan, herhangi bir vatandaşımız en ufak bir sakatlık görmeden milletimiz iradesini sandığa yansıttı ve yeni muhtarları, meclis üyelerini, belediye başkanlarını seçmiş oldular. Seçim sonuçlarının hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum” dedi.

Yeni seçilen muhtarların hayırlı hizmetler yapmasını dileyen Vali Erin, muhtarların çok önemli bir sorumluluğu sırtlandığını ifade ederek, kamu kurumlarıyla muhtarların koordinasyonuna dikkat çekti.

İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’nun, ilin emniyet ve asayişine yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgiler de verdiği toplantı, muhtarların sorun ve taleplerinin dinlenmesiyle devam etti./Şanlıurfa Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

AdminAdmin