SİVEREK
Giriş Tarihi : 10-01-2021 21:04   Güncelleme : 10-01-2021 21:04

80 torunlu Kore gazisine anlamlı ziyaret

80 torunlu Kore gazisine anlamlı ziyaret

Mahmut AYATA -  Siverek'in Börüncek (Kılgan) kırsal mahallesinde yaşayan Kore Gazisi 100 yaşındaki Cuma Kök'e Kore Büyükelçiliğinden ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından gelen hediyeler takdim edildi

Kore Büyükelçiliği ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde yaşayan 100 yaşındaki Kore Gazisi Cuma Kök'e çeşitli hediyeler gönderildi.

100 yaşındaki Kök, 80 torunuyla Siverek'te yaşamını sürdürürken, gençlik yıllarında Kore'de savaşarak ülkesine gurur yaşatan bir gazi. Kore Büyükelçiliği ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kore Gazisi Kök'e çeşitli hediyeler göndererek yanında oldu.

Hediyeleri Şanlıurfa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Hüseyin İlhan, Şanlıurfa Muharip Gaziler Dernek Başkanı Hasan Aslan, Siverek Sosyal Hizmet Müdürlüğü Müdürü Mehmet Ülgen, Şanlıurfa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Personeli Dilek Korkmaz takdim etti.

100 yaşındaki Kore Gazisi, hediyeler için bakanlık ve elçilik heyetine teşekkür ederek "her zaman ülkemin huzuru ve güvenliği için buradayım" dedi.

AdminAdmin