SİVEREK
Giriş Tarihi : 16-09-2020 00:19   Güncelleme : 16-09-2020 00:19

Acılı anne Erdoğan’a böyle seslendi: "Emine Erdoğan'a sesleniyorum, oğlumu bulsun"

Acılı anne Erdoğan’a böyle seslendi:

Mahmut İZGÖR - Siverek’te yaşayan Besra Özyiğit 19 yıl önce boşandığı kocası tarafından doğar doğmaz kendisinden alınan oğlunu arıyor.

Besra Özyiğit 20 yıl önce görücü usulüyle evlendiği Ekrem Karaağaç'la bir süre evli kaldıktan sonra şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. Boşandığı sırada hamile olan Besra Özyiğit, bir süre sonra bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Doğumunun 3'üncü gününde boşandığı eski kocası ve çocuğun babası olan Ekrem Karaağaç çocuğu kendisinden aldı. O günden bu yana hiç çocuğunu görmeyen anne oğluna sarılmak istiyor.

Yıllardır tek başına oğlunu görmek için mücadele verdiğini belirten anne, takatinin kalmadığını belirterek, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'dan oğlunun bulunması için yardım istiyor. Verdiği hukuk mücadelesiyle de daha önce üvey annesi üzerinde kayıtlı olan oğlu Şahin Karaağaç'ı kendisinin üzerine alan anne, şimdi de oğluna kavuşmanın hayalini kuruyor.

19 yıldır oğlunu göremiyor

Şuan 50 yaşına girmiş olan Besra Özyiğit,'19 yıl önce oğlu doğar doğmaz kendisinden alındığını ve o dönemden bu yana kendisinden haber alamadığını' iddia etti.

Kederli anne," Şimdi oğlum Şahin 19 yaşına girmiş bulunmakta ama nerde olduğunu bilmiyorum. Benden alındıktan sonra 3 yıl Çermik'te üvey annesinin yanında kalmış, daha sonra babası tarafından buradan da alındıktan sonra nerdedir bilemiyorum. Bazıları devlet esirgeme okuluna verildiğini söylüyor, bazıları Mersin'de olduğunu söylüyor ama net bilgi yok, oğluma ulaşamıyorum."

Emine Erdoğan'dan yardım istiyorum, oğlumu bana bulsun

Anne Besra, yıllardır oğlunu aradığını ama bir neticeye varamadığını söyleyerek, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'dan yardım istedi.

Besra Özyiğit," Ben kadın başımla ne ettim ne yaptım oğluma ulaşamadım, oğlumu ancak devlet bulup bana getirebilir. Özelikle Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan'a seslenmek istiyorum, o bana yardım etsin, oğlumu bulsun.''dedi

Oğlumun da benden haberi yok

Babası tarafından doğduktan sonra hiç kendisiyle görüştürülmediği için oğlunun da kendinden habersiz olduğunu söyleyen anne Besra," Ben şimdi tek başıma yaşıyorum, oğlumun yanıma gelmesini, bana sahip çıkmasını istiyorum. En azından bir yanıma gelsin göreyim, onun hasreti bitsin. 19 yıldır bu hasretle yaşıyorum."

Tüm kapıları çaldı ama oğluna kavuşamadı

Anne Besra Özyiğit," Birçok kapıyı çaldım, hatta bana Mersin'de olduğu söylendi oraya da gittim araştırdım soruşturdum ama kadın halimle bir neticeye ulaşamadım. Savcılığa, avukata başvurdum ama oğlum ortada yok. Daha önce nüfusta üvey annesi üzerindeydi, o durumumu gördü, sağ olsun oda kabul etti, benim oğlum olduğu imzasını attı ve resmi olarak ta oğlum benim üzerimde."

Maddi durumum kötü, hastayım

Maddi durumun iyi olmaması ve hasta olması nedeniyle oğlunu aramakta zorluk yaşadığını belirten Besra Özyiğit, elinden geldiğince oğlunu arayacağını ve bir defa olsa da onu görmek, sarılmak istediğini söyledi. " Tek başıma kadın halimle elimden gelen bu, maddi durumun yok, kiracıyım ve birde çölyak hastasıyım. Ancak bu kadar elimden geliyor" diye konuştu

AdminAdmin