ŞANLIURFA
Giriş Tarihi : 18-07-2019 21:09   Güncelleme : 18-07-2019 21:09

ATAA İnsani Yardımlaşma Derneği, Şanlıurfa’da okul yapacak

ATAA İnsani Yardımlaşma Derneği, Şanlıurfa’da okul yapacak

Katar merkezli hayır kuruluşu ATAA İnsani Yardımlaşma Derneği ile Şanlıurfa Valiliği arasında imzalanan protokol ile Şanlıurfa Eyyübiye ilçesinde mülkiyeti hazineye ait olan 35 bin metrekarelik arsa üzerine, 24 derslikli bir ortaokul inşa edilecek.

İnsani yardım konusunda önemli deneyime sahip kişiler tarafından kurulan ve dünyanın farklı ülkelerinde yoksulluğu ortadan kaldırmak, savunmasız ve mağdur insanlara gelecek temin etme adına projeler yürüten Katar merkezli ATAA Uluslararası İnsani Yardımlaşma Derneği ile Şanlıurfa Valiliği arasında 24 derslikli bir okul yapımı için protokol imzalandı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer ile ATAA İnsani Yardımlaşma Derneği Genel Sekreteri Muhammed Akta, Marvan Abdullah ile dernek yöneticileri katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Vali Abdullah Erin, ATAA Derneğine Şanlıurfalı ve Suriyeli çocukların eğitim öğretimlerini daha kaliteli bir şekilde almalarına yönelik gösterdikleri destek ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

ATAA Derneği’nin uzun süredir hem Suriye’de hem de Şanlıurfa’da ve Suriyelilerin yaşadığı diğer illerde de muhacirlerin hayatlarını kolaylaştıracak önemli projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Vali Erin, “Bu konuda gösterdikleri çaba ve verdikleri destekler hem takdiri hem de teşekkürü hak ediyor. Şanlıurfa’da da bu kapsamda ürettikleri çok sayıda proje var. İmzaladığımız protokolle 24 derslikli bir okulu buradaki Suriyeli kardeşlerimize ve Şanlıurfalı kardeşlerimize hediye edecekler. Bununla birlikte yaptıkları hizmetleri bir adım daha ileriye götürmüş oldular. Buna öncülük eden ATAA Derneği yöneticilerine ve Şanlıurfa’daki temsilcileri ile emeği geçen kardeşlerimize, hem Şanlıurfalılar hem de burada yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz adına teşekkürlerimizi iletiyoruz. İnşallah hızlı bir şekilde, kazasız belasız bitirir, açılışını da beraber yaparız. Hem Suriyeli hem Urfalı çocuklarımızın orada eğitim öğretim gördükleri yuvayı da birlikte ziyaret etme fırsatı buluruz” dedi.

Böylesi hayırlı bir işte emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Erin, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer’in de henüz iki gün önce göreve başladığını, göreve başlar başlamaz hayırlı bir imza atmış olduğunu ifade etti. Önceki Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın da eğitim altyapısını güçlendirme, okul projeleri konularında başarılı bir performans ortaya koyduğunu hatırlatan Vali Erin, “Şerafettin Müdürümüze ve Müdür Yardımcılarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ATAA Derneği Genel Sekreteri Muhammed Akta da, hem Türk hem de Suriyeli çocukların birlikte eğitim öğretim göreceği, 24 derslikli ortaokul projesinin protokolünü imzalamaktan büyük memnuniyet ve mutluluk duyduklarını ifade etti. Bu tür çalışmaların her iki toplum için fayda sağlamasını dilediklerini kaydeden Muhammed Akta, Vali Erin’e ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Eyyübiye ilçesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan tip projeye göre inşa edilecek 24 derslikli ve 750 öğrenci kapasiteli ortaokul binasının inşaat ve çevre düzenleme işlerinin tamamı ATAA Derneği tarafından karşılanacak. Hayır sahibi ATAA Derneği’nin uygun göreceği ismi taşıyacak olan okul inşaatına altı ay içerisinde başlanacak ve 10 ayda tamamlanarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilecek./Şanlıurfa Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

AdminAdmin