SİVEREK
Giriş Tarihi : 25-11-2019 22:32   Güncelleme : 25-11-2019 22:32

Aydın: "Bilinçli kadın bilinçli toplumu oluşturur"

Siverekli kadınlara yönelik mesleki kurslar ve genel kültür kursları devam ediyor

Aydın:

Mahmut İZGÖR - Şanlıurfa'nın en büyük ilçelerinden biri olan nülüsünün büyük çoğunluğunu genç kadınların ve çocukların oluşturduğu Siverek ilçesinde kültür ve sosyal işler müdürlüğü kadın aile Birimi ilçede eğitim seferberliği başlatarak kadınların bilinçlenmesi amacıyla mesleki ve genel kültür kurslarına ağırlık vermeye başladı.

Belediye Kültür ve sosyal işler müdürlüğü elemanları kadınları evlerinde ziyaret ederek kadınları talepleri doğrultusunda yeni kurslar açarak kadınların bilinçlendirilmesi sağlanıyor.

Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın'ın " bilinçli kadın bilinçli toplumun temelini oluşturur" talimatının ardında belediye kültür ve sosyal işler müdürlüğü Aile Destek merkezlerinde mesleki alanlarda kursların sayısı artırıldı.

Belediye bünyesinde Siverekli kadınlara okuma yazma, Kuran'ı kerim okuma kurslarının yansıra kadınların aile bütçelerine katkı sağlamak için, ele kilim dokuma, Kuaförlük, terzilik, kayıp olmaya yüz tutmuş yöresel yemekler yapma için aşçılık kursları veriliyor.

Belediye Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü yetkilileri" ilçede okuryazar bir tek bayan kalmayana kadar önceliklerinin okuma yazma kursları olduğunu okuma yazma kurslarının yansıra yılın on iki ayı mesleki kurslara devam edeceklerini"  belirtiler

AdminAdmin