SİVEREK
Giriş Tarihi : 28-06-2019 18:22   Güncelleme : 28-06-2019 18:22

Camiler çocukların hem oyun alanı hem kuran öğrenme mekânı oldu

Camiler çocukların hem oyun alanı hem kuran öğrenme mekânı oldu

Mahmut İZGÖR - Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur'an olsun" sloganıyla başlattığı Kur'an kurslarıyla camiler çocuk sesleriyle şenlendirdi.

Her yıl okulların kapanmasıyla beraber Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan Yaz Kur'an Kursları, her yıl olduğu gibi bu yıl da Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde büyük bir katılım ve coşkuyla başladı.

"Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur'an olsun" sloganıyla başlatılan kurslarla, çocuklar eğlenerek, dinini ve Kuran'ı Kerim'i öğrenecek. Sabah saat 9.00'da başlayan ve 12.00'ye kadar süren kurslarda çocuklar değişik soysal etkinlikler sayesinde çocuk ve Cami'nin bir araya getirilmesi hedefleniyor. Cami içerisinde ilahi, saklambaç, mendil kapmaca oyunları yanında, değişik spor dalları sayesinde küçük çocuklar için yaz Kur'an kursları eğlenceli hale getiriliyor.

Siverek Bahçelievler Mahallesinde bulunan Yeni Cami'de kurs gören öğrenci ve Kur'an Kursu hocalarını ziyaret eden Siverek İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, yapılan etkinlik ve eğitimi yerinde inceledi.

'Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur'an Olsun'

Amaçlarının çocukları Camilerle buluşturmak, Camileri çocuklara sevdirmek olduğunu belirten İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş," Her yıl olduğu gibi bu yılda Diyanet İşleri Başkanlığımızın talimatı çerçevesinde 'Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur'an olsun' sloganıyla Kur'an Kurslarımız başladı. Diyanet İşlerine Bağlı tüm Camilerimizde günde 3 saat ve haftanın 5 günü bu kurslarımız 2 ay boyunca devam edecek. Maşallah tüm Camilerimiz dolu ve çocuk sesleriyle cıvıl cıvıl oldu. Hem kız çocuklarımız hem de erkek çocuklarımız dini eğitimleri yanında çeşitli sosyal etkinliklerle de Kur'an Kurslarımızda eğitim görüyor. Çocuklarımız bu şekilde Cami ile bir bütün olarak yetişiyorlar" dedi

Siverek Yeni Cami'sinde Kur'an Kursu hocalığı yapan Meryem Elibal," Bu yıl hem erkek ve hem de kız öğrencilerinden Kursumuza talep çok maşallah, günde 3 saat verdiğimiz eğitimle çocuklarımıza, Kuran'ı Kerim'in yanında, dini bilgiler öğretiyoruz, bu eğitimlerin yanında çeşitli sosyal etkinlikler yapıyoruz ve çok verimli geçiyor" diye konuştu.

AdminAdmin