SİVEREK
Giriş Tarihi : 22-05-2019 16:41   Güncelleme : 22-05-2019 16:41

"Destek verilmezse fakülte kapanacak"

Mahmut İZGÖR - Siverek’te 2016 yılında faaliyete başlayan Uygulamalı Bilimler Fakültesi'nin kapanma riskinin olduğu belirtildi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Siverek'i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği onursal başkanı Koçali Aymaz ve yönetim kurulunun girişimleri sonucu 2016 yılında eğitim-öğretime başlayan Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi bir türlü hak ettiği konuma gelemiyor.

Bina ve yurt sıkıntısı yaşayan fakültenin kapanmayla karşı karşıya kaldığı, açıldığı yıllarda yerel yönetimlerden büyük destek gören fakülte kısa sürede eğitim-öğretime başlamıştı.

Fakültede Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünün açık olduğu öğrenilirken 65 öğrenciyle eğitim öğretime devam eden fakültede iyi bir öğretim elemanı kadrosu bulunuyor. 

Bölüm açıldı ama öğretim üyesi yok!

Öğrenci alımı için Yüksek Öğretim Kurumu'ndan (YÖK) onay alınan Sosyal Hizmet Bölümü ise öğretim elemanı yokluğundan henüz öğrenci alımı yapamadı.

Siverekli öğrencilerden kayıt yaptırmalarını bekliyoruz

Uygulamalı Bilimler Fakültesi'nden yapılan açıklamada, "Hocalarımız ve idari çalışanlarımız özel eğitim kurumları ve liseleri dolaşarak tanıtım yapıyor. Öğrencilere fakültenin önemini anlatıyor. Öyle anlaşılıyor ki birçok öğrencinin hala Siverek'te bir fakülte olduğundan bile haberi yok. Bizler elimizden gelen tüm çabaları sergiliyoruz. Siverek halkından da destek bekliyoruz." denildi.

AdminAdmin