SİVEREK
Giriş Tarihi : 05-05-2024 23:46   Güncelleme : 05-05-2024 23:56

Kentimizde Şehit Hasan Saklanan anısına turnuva düzenleniyor

Kentimizde Şehit Hasan Saklanan anısına turnuva düzenleniyor

Mustafa Barış DURAK - Kentimizde Şehit Hasan Saklanan adına futbol turnuvası düzenleniyor.

Kentte faaliyet gösteren Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Siverek temsilciliği düzenledikleri turnuvaya geçtiğimiz günlerde Kudüs’te İsrail polisleri tarafından öldürülen Şehit Hasan Saklanan adını verdi.

İlçede spor, sanat, kültürel ve dini değerler eğitimleriyle adından çokça söz ettiren TÜGVA Siverek, futbol kursu öğrencileriyle turnuva düzenledi.

7 hafta sürecek turnuvada gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durdurulması hedeflendiği belirtildi.

TÜGVA Siverek Ortaokul Koordinatörü Emrah Özer, turnuvayla ilgili yaptığı açıklamada, “Siverek’in 8 farklı mahallesinde 16 takımdan oluşan futbol kurslarımız var. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan sporun her dalıyla korumaya çalışıyor ve profesyonel hocalarımızla kurslarımızdaki gençleri geleceğe hazırlıyoruz. 350 öğrencinin katılımıyla kurslarımızın meyvesi olarak Şehit Hasan Saklanan ligini düzenledik. Bu turnuvada yetenekli sporcuların izlenimlerini sağlayarak yol göstereceğiz. TÜGVA Siverek olarak sporun her alanındayız.” ifadelerini kullandı.

Koordinatör Özer, “Gençlerimizin manevi değerlerimizi sahiplenmesi içinde ligin adını Şehit Hasan Saklanan olarak belirledik. Manevi değerlerinin bilincinde olan gençlerle Kudüs özgürlüğüne elbet kavuşacaktır. Bu vesileyle de TÜGVA Siverek ailesi olarak Kudüs’te şehit olan Hasan Saklanan’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.” dedi.

AdminAdmin