SİVEREK
Giriş Tarihi : 17-05-2019 17:42   Güncelleme : 17-05-2019 17:42

Keşfedilen Takoran Vadisine her geçen gün ziyaretçi ilgisi artıyor

Keşfedilen Takoran Vadisine her geçen gün ziyaretçi ilgisi artıyor

Mahmut İZGÖR - Siverek ilçesi, Adıyaman il sınırında Fırat Nehri'nin doğal güzelliğiyle büyüleyici doğal güzelliklere sahip bu güne kadar keşif edilmeyi bekleyen bakir doğal güzelliklerin hakim olduğu Takoran vadisi ile Nissibi köprüsünün bulunduğu alan her geçen güz ziyaretçi akınına uğramaya başladı.

Doğa  ve su sporlarının  yapılabileceği  alanlarda  hiçbir  spor alt yapısı bulunmayan  zaman zaman   Belediye tarafından  düzenlenen   tekne   gezilerinin   dışında   hiçbir sosyal tesisin bulunmaması  yerli  turistleri sıkıntıya  sokuyor.

Siverek Belediyesinin bölgede yapım çalışmalarını devam ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal tesislerinin yapımının sürdüğünü belirten vatandaşlar yaptıkları açıklamada şunları kaydettiler:

"Bölge dünyanın en doğa harikasına sahip, bu güne kadar, insanların gününü değerlendireceği sosyal tesisler halen yapılamadı. Bölgede sadece Siverek Belediyesinin yapacağı yatırımlar yeterli gelmeyecek devletin özelikle kültür ve Turizm Bakanlığı,  gençlik ve spor Bakanlıklarının bölgeye yatırıp yaparak Türkiye Turizmine, doğa tutkunlarının hizmetine sunması gerekiyor. Bölge Türkiye'nin en doğal ve bakir bölgesidir, bir an önce sosyal tesislerin ve spor tesislerinin alt yapısının yapılmasını talep ediyoruz" dediler.

AdminAdmin