SİVEREK
Giriş Tarihi : 20-06-2019 19:38   Güncelleme : 20-06-2019 19:38

"Olaylar tüm İzol ailesine mal edilemez"

Mahmut İZGÖR - Siverek’te akraba iki aile arasında çıkan ve 4 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı silahlı kavgayla ilgili Hasan İzol yazılı açıklama yaptı.

İzol aşiretinin önde gelen isimlerinden ve aynı zamanda Siverek Belediye Başkan Yardımcısı olan Hasan İzol, meydana gelen olayda tarafların öz amca çocukları olduğunu aktardı.

Olayın yaşandığı mahallede iki taraf dışında başka aşiret mensubu yaşamadığı için müdahale edilemediğini dile getiren İzol, şunları kaydetti:

İzol aşiretinin tamamına mal edilmesini kabul etmiyoruz

"Ölenler herkesten önce bizim akrabalarımızdır. Bu vahim olayı Siverek bölgesinde 100'e yakın köyü ve binlerce mensubu bulunan İzol Aşiretinin tamamına mal etmek kabul edilemez. Mezkûr olayın vukuundan itibaren hemen adli ve idari mercilere başvurularak her türlü yardımın yapılacağı bilgisi verilmiş, yaşanan bu elim olay neticesinde zaman kaybedilmeden adli ve idari merciler bilgilendirilmiştir."

Yetkili mercilerle irtibat halindeyiz

Olayla alakalı ilk andan itibaren yetkili mercilerin bilgilendirildiğini söyleyen Hasan İzol, "Bu hususta Şanlıurfa Valimiz, Siverek İlçe Kaymakamımız, Siverek Cumhuriyet Başsavcılığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve Alay Komutanımız süreci bizzat takip etmekte ve yönetmektedir. Kolluk kuvvetlerinin yoğun çabası sonucu failler aynı gün gözaltına alınmıştır. Kamuoyunda faillerin yakalanmadığına yönelik haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca mağdur taraf ile sürekli irtibat halindeyiz." diye konuştu.

Adli süreç devam ediyor

Devam eden adli süreç nedeniyle olayla ilgili detay veremediklerini de belirten İzol, açıklamayı şu sözlerle tamamladı: "Adli süreç başladığı için daha fazla detaya girmeyeceğiz. Acımız büyüktür, yüreğimiz yanmaktadır. Vefat eden akrabalarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Devletimizin gereğini yapacağından hiç kimsenin şüphesi yoktur. Devletimize ve adalete olan güvenimiz tamdır."

AdminAdmin