SİVEREK
Giriş Tarihi : 30-05-2019 17:29   Güncelleme : 30-05-2019 17:30

Rakiplerini nakavt ettiler

Rakiplerini nakavt ettiler

Mahmut İZGÖR - Gürcistan'da düzenlenen Muay Thai şampiyonasına Siverekli sporcular damga vurdu.

Gürcistan'da düzenlenen gençler müsabakasında rakiplerini nakavt eden Siverekli sporcuların başarısı Türkiye'nin göğsünü kabarttı.

Profesyonel K1 maçında Gürcü rakibini 30. saniyede nakavt ederek önemli bir başarıya imza atan Tuğba Koyuncu ile Gürcü rakibini 2. rauntta nakavt eden Rojda Üçyol'un başarısı Şanlıurfa'da taktirle karşılandı.

Rakibini 30. saniyede nakavt eden Tuğba Koyuncu, önemli bir başarıya imza attığı için mutlu olduğunu söyledi.

Spora yeni başladığını dile getiren Elif Polat ileri de Muay Thai sporunda milli sporcu olmak istediğini söyledi.

Rojda Üçyol ise 9 aylık bir eğitimin sonunda profesyonel bir maça çıkarak şampiyon olmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Eğitimlerinin zorluğunu anlatan Üçyol yakınlarının karşı çıkmasına rağmen ailesinin kendisine destek verdiğini söyleyerek, "Annem ve abim bu konuda en büyük destekçilerim oldu. Onları gururlandırmak için elimden geleni yapıyorum. Çıktığım ilk maçta şampiyon olmak heyecan verici ve hedefim milli sporcu olarak ülkemi gururlandırmaktır." diye konuştu.

Düzenlenen müsabakaya zor şartlar altında gittiklerini belirten Milli Takım antrenörü olan Hayati Sönmez, mali sıkıntılar yaşadıklarını söyledi.

"Bayan sporcularımız öne çıkıyor"

Bayan sporcuların özellikle ön plana çıkmalarını istediklerini söyleyen Sönmez, şunları kaydetti: "Bayan sporcuların bu coğrafyada başarabildiklerini kanıtlamak istiyoruz. Bugüne kadar birçok bayan sporcumuzu milli takıma kazandırdık. En son ise Rojda ve Tuba profesyonel maçlarda Gürcü rakiplerini nakavt ederek şampiyon oldular."

Sponsor bulmakta güçlük yaşadıklarını dile getiren Sönmez, Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın'a teşekkür ederek, "Gürcistan'daki müsabakalara belediyemizin desteğiyle gidebildik. Belediye başkanımıza bu konuda çok teşekkür ederiz. Bundan sonra destek vereceklerini söylediler ama bütün bu sıkıntılara rağmen şampiyonlar çıkarıyoruz. Düşünün ki bu sıkıntılar arasında Dünya Şampiyonasına ilçemizden sporcu gönderiyoruz. Dünya şampiyonası kupalarda zirve noktadır ki biz o zirveye yetiştik lakin sporcularımıza sponsor bulamıyoruz. Bu konuda iş adamlarımıza önemi bir görev düşüyor." dedi.

Öte yandan Yakup Yamandağ'ın da Azeri rakibini nakavt edip 12 Haziran'da Rusya'nın Petersburg şehrinde müsabaka teklifi aldığı öğrenildi.

AdminAdmin