SİVEREK
Giriş Tarihi : 30-07-2019 20:30   Güncelleme : 30-07-2019 20:30

şehit ailelerinden AYM kararına tepki

Devletimizi ‘Katil’ olarak hükmeden anayasa üyelerini istemiyoruz. Okumuş cahil Müsvedde akademisyenler emellerine ulaşamayacak.

şehit ailelerinden AYM kararına tepki

Mahmut İZGÖR - Siverek Şehit Aileleri ve Gazileri ile yardımlaşma derneği dün Anayasa Mahkemesi üyelerinin sözde “Barış Bildirisi ”ne imza atan akademisyenleri haklı bulmasına tepki gösterdi.

Hak ihlali olduğu kararı alan Başta Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ve üyelerine tepki gösteren Şehit Aileleri ve Gazileri ile Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdulkadir Öztürk bu karardan bir an önce dönülmesini talep ederek şunları kaydetti. ’Anayasa mahkemesi barış bildirisine imza atan 10 akademisyenin bireysel başvurusunda ne yazık ki hak ihlali olduğuna hükmetmiş, Bizler şehit aileleri ve gaziler olarak anayasamızın sözüm ona bu 10 kişiden oluşan müsvedde akademisyeni haklı bularak ve hak ihlaline uğradıkları sonucuna varmış olması bizleri derinden üzmüştür. Korkarız ki bu karar daha ciddi ve derin tartışmaları beraberinde getirecektir. Zira bu müsvedde akademisyenler ülkemizin ve milletimizin bütünlüğüne kast eden dış güçlerinde desteğiyle özellikle doğu ve Güneydoğu’da yaşayan Türk, Kürt, Zaza meşrebi ne olursa olsun tüm mazlum vatandaşlarımızın canına malına kast eden hain terör Örgütü PKK ve işbirlikçilerine doğrudan ve dolaylı olarak destek çıkmışlardır.

Okumuş Cahillerin cezalandırılmasını istiyoruz

Askerimizin, polisimizin canları pahasına özellikle Hendek olaylarında vatandaşın kılına zarar gelmemesi için göstermiş oldukları hassasiyete rağmen yaşanan tüm olumsuzları Devlet’e, Hükümet’e Asker ve Polise mal etmiş ve devletin katliam yaptığını zülüm uyguladığını belirtmiştir. Hem hain Terör Örgütü’nün kalleşçe çoluk, çocuk, kadın, erkek, genç ve yaşlı gözetmeksizin yaptıkları caniliği görmezden gelen Başta Akademisyen ve Anayasa Mahkemesi daha da ileri giderek bunu devletimize mal etmeleri bu okumuş cahillerin ne denli büyük bir suç işlediklerini gözler önüne sermektedir. Bizler şehit düşen ve gazi olan kardeş ve ailelerimizin vatan evlatlarımızın bu durum karşısında kemiklerinin sızlayacağını vicdanlarının kan ağlayacağını buradan haykırıyoruz.

Şehit ve gaziler olarak alınan kararın korkusunu yaşıyoruz

Dernek Üyeleri ‘’bizlerin kutsal sayarak uğrunda canımızı, kanımızı seve seve vereceğimiz vatanımıza, devletimize ‘Katil’ demenin artık suç sayılmayacağı korkusunu yaşamaktayız. Anayasamızın bu kararı sonucu bu müsvedde akademisyenlerin suçsuz görülüp 9’ar bin TL tazminat almalarına hükmetmesi bizi ayrıca tedirgin edip üzmüştür. Korkarız ki bu müsvedde akademisyenler bu karar sonucunda görevlerine dönüp üniversitelerde daha güzel görevlerle ödüllendirilmezler. Anayasa mahkemesi aldığı bu yanlış karardan bir an önce dönecektir.

Hendek olaylarında Abisi Şehit düşen Dernek Başkanı Abdulkadir Öztürk (31)

Şehit ’in Kardeşi Abdulkadir Öztürk şunları kaydetti. ’Hendek Olaylarında Diyarbakır’da Hendek Kapattığı Sırada kepçe operatörlüğü yapan abim Ali Öztürk (33) tuzaklanan bombanın patlamasıyla şehit düşmüştü, bizler o günlerin canlı şahitleriyiz akademisyenler hakkında karar veren anayasa Mahkemesi Başkanı ve üyeleri başta devletimiz olmak üzere vatanına ve bizlere hainlik yaparak PKK Terör Örgütü ve destekçilerine ödül vermiştir, bizler ödülümüzü canilik yaparak insanları acımasızca katleden PKK terör Örgütü’ne ders veren güvenlik güçlerimizin seve seve canını feda etmesiyle ödülümüzü aldık, çok şükür onlar gibi hain olmadık, devletimizin anayasa mahkemesine bu karara uymamasını istiyoruz’ ’dedi.

AdminAdmin