SİVEREK
Giriş Tarihi : 30-04-2019 20:21   Güncelleme : 30-04-2019 20:21

Siverek Terziler Odasından kuaförlere iletişim semineri

Oda Başkanlığı "iletişimde ustalık başlıyor" konulu seminer düzenledi

Siverek Terziler Odasından kuaförlere iletişim semineri

Mahmut İZGÖR - Siverek'te mesleklerin daha iyi icra edilmesi, müşteri ilişkililerinin daha çağdaş ve modern olduğu kadar samimi bir şekilde sürdürülmesi amacıyla ilçede mesleklerini icra eden kuaförlere yönelik seminer düzenledi.

Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen konferansa çok sayıda kuaför katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Siverek Terziler Odası Başkanı Mehmet Hanife Ay yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı teşekkür ederim. Oda olarak mesleklerinizin daha iyi bir şekilde yapmanız bilimsel anlamda müşterilerinizle ilişkilerinizi samimi dostane bir şekilde sürdürmeniz için bu seminer çok önemlidir odamızın imkânlarıyla yaptığımız bu eğitim seminerlerine devam edeceğiz" dedi.

Seminerde konuşmacı olan İletişim uzmanı Eğitmen Habip Örs, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Hep tanık olduklarımızı gerçek zannederiz. Hep bu zannederiz. Problemleri çözdük zannederiz. Ya da ben zaten haklıyım deriz ve problemi yok sayarız. Kim kime muhtaç? Kim haklı, kim haksız? Hiç değişmediklerini ve bizi hiç anlamadıklarını düşünürüz."Neden hep böyleleri bize geliyor"  diye dertleniriz... Kızarız, üzülürüz... Ama gerçek nedir? Gerçekte kim ne anlatır, biz ne anlarız? Gerçek bize neyi işaret eder, biz ne zannederiz?Zannettiklerimiz gerçeklikten uzaksa işte o zaman iletişimde problem yaşarız...Öykün değişsin istiyorsan..Böyle gelmiş böyle gitmesin istiyorsan;Tek yapman gereken seçmek...! İletişimde Ustalığı seçmek demek; Hayatta Ustalığı seçmek demek" dedi.

AdminAdmin