SİVEREK
Giriş Tarihi : 13-06-2019 18:35   Güncelleme : 13-06-2019 18:35

Siverek turizmle gelişiyor

Siverek turizmle gelişiyor

Mahmut İZGÖR - Şanlıurfa'da 2019 Göbeklitepe yılı olduğu bölgede turizme vatandaşların ilgisi artıyor.

Siverek ilçesinde ilk defa Alka Turizm tarafından Göbeklitepe, Takoran, Halfeti, Hasankeyf, Adıyaman Nemrut Dağı, Mardin, Midyat gibi turizmin gözde kentlerine düzenlenen gezi turlarına vatandaşlar ilgi göstererek hem kentlerin kalkınmasına hem de turizmin gelişmesine katkı sunmaya devam ediyor.

Gezi turlarıyla ilgili açıklama yapan turizm şirketi yönetim kurulu yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

''Turizm şirketi olarak 2 yıldan bu yana organizasyon çalışmalarımız her alanda devam ediyor, 2019 Yılının Göbeklitepe yılı olması hasebiyle bizde şirket olarak Göbeklitepe, Takoran, Halfeti, Hasankeyf, Adıyaman Nemrut Dağı, Mardin, Midyat gibi turizmin gözde yerlerine turlar düzenliyoruz. İlk gezimizi Mardin, Midyat, Hasankeyf Diyarbakır illerinde tarihi mekânları ve güzelliklerini görme imkânı sağladık müşterilerimize, inşallah bu haftada Şanlıurfa Balıklıgöl, Tarihin sıfır noktası Göbeklitepe'ye gezi turları düzenlenecek. Ardından ilçemizde bulunan doğa harikası Takoran bölgesine, Nissibi Köprüsüne ve birçok tarihi yerlere gezi turları düzenleyeceğiz, gezi turlarına katılmak isteyen vatandaşlarımız bizlerle irtibata geçebilirler''dedi.

HEDEFİMİZ TURİZMİN GELİŞMESİDİR

Alka Yönetim Kurulu 2019 yılının Göbeklitepe yılı ile bölgemizi turizmin gelişmesini sağlayacağını belirterek şunları kaydetti:

''Göbeklitepe 2019 yılında değer kazanmasıyla birlikte turizm bir nebzede canlandı, bizde turizm şirketi olarak başta Siverek Takoran vadisi ve Nissibi Köprüsünün yanında bulunan doğa harikası yerleri tanıtmak amacıyla yola çıktık. Bu anlamda hafta sonu karnelerini alıp dereceye giren takdir ve onur belgesiyle gelen öğrencilerimiz belediyemizin işbirliğiyle gezi turları düzenleyeceğiz, Karnelerini alan öğrenciler Hürriyet Caddesi üzeri Emba Yapı içerisinde bulunan Alka Turizm şirketimizle irtibata geçip geziye katılmak için kayıt yaptırabilirler.

Bundan sonraki gezi turlarımızda Özellikle Göbeklitepe, Balıklıgöl, Halfeti, Adıyaman Nemrut dağı, Mardin, Midyat, Diyarbakır ve Tunceli Munzur Dağı gezilerimiz sürüyor.

Kapadokya, Karadeniz ve Ege bölgelerine tur düzenleme çalışmalarına da başladık. Talep olduğu takdirde gezi turlarımız başlayacaktır.

AdminAdmin