SİVEREK
Giriş Tarihi : 23-06-2019 18:57   Güncelleme : 23-06-2019 18:57

Siverekli sürücü günün kahramanı oldu

Siverekli sürücü günün kahramanı oldu

Mahmut İZGÖR - Siverek'te seyir halinde olan sürücü bir kadının havale geçiren çocuğu için yardım çığlıklarını duyanca kadına yardımcı oldu.

Edinilen bilgilere göre olay, geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre seyir halinde devam eden sürücü bir kadının çocuğu için yardım çığlıklarını duyan sürücü seyir halinde devam ettiği yol güzergâhını değiştirerek annenin yardımına koştu. Kucağında havale geçirdiğini gören Siverek Özel Halk otobüsü annenin yardımına koştu, annenin kucağında havale geçirdiğini anlayan Özel Halk Otobüs şoförü Halil Şeftali anne ve havale geçiren çocuğu Siverek Devlet Hastanesi acil bölümüne yetiştirdi.

İnsanlık ölmemiş denilen bu hareket Siverekliler tarafından sosyal medyada paylaşarak insanlığın ölmediğinin fotoğraflarını tüm insanlara gösterildi. Siverekli otobüs şoförü Halil Şeftali Siverek'te günün Kahramanı oldu.

Yaşanan olayı anlatan Mustafa Konal: "Seyir halinde olan Özel halk otobüsü yolda bir kadının elinde çocuğu ile bağırdığını gören Şöfür Halil Şeftali Otobüsü durdurup kadının yardımına koştu. Çocuğun havale geçirdiğini anlayan Şöfür Halil Şeftali Anne ve çocuğu otobüse alıp hızlıca, durmadan Siverek devlet hastanesi Acil bölümüne yetiştirdi. Bu vesile ile Hemşerimiz Halil Şeftali'ye Teşekkür ederiz. İyiki Sizin gibi duyarlı İnsanlarımız var." ifadelerini kullandı

AdminAdmin