SİVEREK
Giriş Tarihi : 29-04-2019 23:13   Güncelleme : 29-04-2019 23:13

Siverekli yazarların Diyarbakır çıkarması

Siverekli yazarların Diyarbakır çıkarması

Baran Besra ÜTLU - Siverek kentinin yetiştirdiği, Türkiye edebiyat dünyasında haklı bir yere sahip iki yazar ve romancı Kemal Siyahhan ile Rıfat Mertoğlu, yeni çıkan romanlarını okurlarına imzalamak için Diyarbakır'da düzenlenen imza gününde bir araya gelip kitapseverlere kitaplarını imzaladılar.

Yazarlar Kemal Siyahhan ve yazar Rıfat Mertoğlu, Öteki Yayınevi etiketiyle yayınlanan yeni romanları "Sandıktaki Babam" ve "Dedemin Ayakkabıları"  Romanlarını Pazar günü Diyarbakır Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen bir etkinlikle okuyucuyla buluşturlar.

"Zaman Bulanık Bir Nehirdi" ismiyle düzenlenen etkinlikte Kemal Siyahhan'ın roman içeriğiyle ilgili çizdiği 30 resimden oluşan resim sergisi de düzenlendi. Ayrıca, Tuncer Genç de romanlarla ilgili sahne performansı sergiledi. Yazarların konuşmalarından ve romanlarından kısa pasajlar okumasından sonra sanatçı Nilüfer Akbal sahneye çıktı ve Türkçe, Kürtçe, Ermenice türküler söyledi.

Yoğun ilginin ve katılımın olduğu etkinlik, yazarların kitaplarını imzalamasıyla son buldu.

Etkinlikle ilgili konuşan yazar Kemal Siyahhan, "Bugüne kadar tüm etkinliklerimi İstanbul'da gerçekleştiriyordum. Bu kez neden Diyarbakır olmasın? diye düşündüm ve buraya geldim. Dostlarımla, arkadaşlarımla, okurlarımla buluşmak, kucaklaşmak mutluluk verici."

Yazar Rıfat Mertoğlu da, "Edebiyatla uğraşmak, yazmak başlı başına bir ayrıcalık, bu kirli dünyanın sıkıntılarından, dertlerinden uzaklaşmanın güzel yolu. Yazma süreci, yazdıklarını yayınlama süreci belli bir mücadele gerektiriyor, zorluklarla baş etme, çalışma, yorulma sürecidir bu. Ama okuyucuyla buluşunca, kitabı eline alıp koklayınca tüm yorgunluklar bitiyor. Etkinliğimizde emeği geçen herkese, katılım sağlayan tüm okuyucularımıza teşekkür ediyorum," dedi.

AdminAdmin