SİVEREK
Giriş Tarihi : 23-04-2019 21:36   Güncelleme : 23-04-2019 21:36

Siverek'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları

Cumhuriyet tarihinde ilk kez bu yıl 23 Nisan'da öğrenciler müdürlük koltuğuna oturdu

Siverek'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları

Mahmut İZGÖR - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye'de dış temsilciliklerde kutlanıyor. 23 Nisan Ulusal çocuk ve egemenlik haftası etkinlikleri Siverek’te de kutlanmaya başlandı.

Etkinlikler kapsamında mülki makamların sembolik olarak çocuklara devredilmesi geleneği ilk kez kütüphanelerde uygulanmaya başlandı.

Siverek Halk kütüphanesine Siverek ilk kez 23 Nisanda bir kız çocuğu Müdürlük makamına oturdu. Gazi Paşa İlkokulu 4 sınıf öğrencisi Elif Sultan Aycan kütüphane müdürü koltuğuna oturarak ilk demecini verdi.

Daha büyük ve modern bir binada Siverek halkına hizmet vermek istediğini belirterek, bunun için devlet büyüklerimizin yardım etmesinin önemini vurguladı.

Siverek nüfusu ve öğrenci potansiyelini dikkate alarak bir an önce kütüphane binasının teminine yönelik çabaların artması gerektiğini belirten kütüphane müdiresi Aycan, "23 Nisan bayramı dolayısıyla yetkililerden Siverek çocuklarına yeni bina ve bu bina içerisine çocuk bölümü olacak şekilde bir kütüphane binasının armağan edilmesi dileğimizdir." diyerek tüm çocukların bayramını kutladı"

AdminAdmin