SİVEREK
Giriş Tarihi : 18-06-2019 19:18   Güncelleme : 18-06-2019 19:18

Siverek'te Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Siverek'te Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Siverek’te çok sayıda Müslüman, Muhammed Mursi'nin vefatı nedeniyle öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılındı.

Ayvanat Mahallesindeki Abdulkadir Geylani camisinde bir araya gelen çok sayıda vatandaş, müftü vekili Cuma Akbulut’un arkasında saf tutarak gıyabi cenaze namazı kıldı.

Namazın ardından yapılan basın açıklamasını okuyan Murat Başaran, “Mü’minlerden öyle yiğitler vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur). Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir. (Ahzab Suresi 23. Ayet)

Değerli kardeşlerim, yüzyıla yakın bir süredir okuduğum ayeti kerimenin tecelli ettiği, tefsir edildiği bir coğrafyada, tevhid ve adalet mücadelesinin son yiğidi, şehadete yürüyen büyük dava adamı Muhammed Mursi’nin gıyabi cenaze namazını kılmak ve Mısır’ın çağdaş firavunlarını telin etmek üzere burada toplandık.

Bizler islam tarihinde bu tür kahramanlıkları fazlasıyla gördük, ancak ihwan mektebi yakın tarihimize damga vuracak şekilde bu geleneği güçlü bir şekilde sürdürmektedir. Hasan El Benna'dan Seyyid Kutub'a bu kutlu yolda yürüyen binleri bu vesileyle tekrar rahmetle yad ediyoruz.

Bizler 3 Temmuz 2013 gecesinde yaşanan ve seçimle işbaşına gelmiş Muhammed Mursi Şahsında tüm İxwan-ı Muslimini hedef alan alçakça kalkışmadan bugüne sürekli bir biçimde Mısır’daki kardeşlerimizin yanında ve çağdaş firavun, Sisi köpeğinin karşısında durmaya çalıştık.

Bu süreçte bütün dünyanın gerçek yüzünü de gördük, sözde demokrasi havarisi kesilen alçakların kirli oyunlarını da. Ancak dertlerini yüreklerimizde ne kadar hissedersek edelim, asıl bedeli; baltacı alçakların cadı avlarına maruz kalan, çocukları, eşleri gözlerinin önünde şehid edilen, zindanlarda türlü işkencelere uğrayan kardeşlerimiz ödediler.

Biz biliyoruz ki; kardeşlerimizin bu dünyada ödedikleri bedeller inşallah onları Cennette yüce köşklere taşıyacak ve onlara bu işkenceleri yapan alçaklar da hem tarih boyunca lanetlenecek hem de Cehennemin dibini boylayacaklardır.

İbrahim suresi 42. Ayette yüce Rabbimizin buyurduğu gibi; bizler Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanmıyoruz. Biliyoruz ki O, onları gözlerin dehşetle belireceği bir güne ertelemektedir.

Zalimler bilmelidir ki; tıpkı tarihteki tüm firavunlar gibi, bütün gençlerimizi idam etseler de onların bu köhne, çürümüş tahtını yıkacak bir Musa’nın gelişine asla mani olamayacaklardır.

Ancak biz Müslümanlar Musa’ları bekleyenler değil, Musa olmaya çalışanlar, Musa’lar yetiştirmeye çalışanlar olarak elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Nasıl ki bir kardeşimizin şehadeti aramızdaki tüm farklılıkları ortadan kaldırıp tek bir yumruk gibi bütünleşmemizi beraberinde getiriyorsa, başka kardeşlerimizin de benzer işkenceleri görmemeleri için bu duruşumuzu birçok alanda muhafaza etmemiz ve bu uğurda mümkün oldukça beraber adım atmamız gerekiyor.

Şehidimizdiyor ki: Çocuklarımız bizler için onlar adamdı diyecekler.

Vallahi adamlığınıza ve zulme karşı göğsünüzü siper etmenize buradaki herkes şahittir, ey şehid. Yolun yolumuzdur.

Rabbim katılım gösteren tüm kardeşlerimizden razı olsun.

Kahrolsun darbeci alçak Sisi ve destekçileri.

Yaşasın Müslüman Kardeşler!.” dedi.

Daha sonra Diyanet Bir-Sen Temsilcisi Mahmut Bozkuş tarafından dua edildi.

Programın ardından toplanan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı./Haber Merkezi

AdminAdmin