SİVEREK
Giriş Tarihi : 23-04-2019 00:15   Güncelleme : 23-04-2019 00:15

Üniversite öğrencileri köy okulunu onardı

Üniversite öğrencileri köy okulunu onardı

Mahmut İZGÖR - Hudeybiye Group Genel Koordinatörü Yasin AYYILDIZ'ın katkıları ile İstanbul Üniversitesi öğrencileri, Siverek'te bir köy okulunun onarım işlerini yaparak, okula yepyeni bir görünüm verdi.

İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Şule Kapkı öncülüğünde Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine gelen 55 Üniversite öğrencisi, yürüttükleri sosyal sorumluluk projesi kapsamından merkeze bağlı Kesmekaya ilkokuluna gelerek, onarım çalışması başlattı.

Öğrenciler  okulu temizleyip, duvarlarını boyadılar. Ayrıca okulun elektrik tesisatını yenileyerek, ihtiyaç duyulan yerlere sıva yapan üniversite öğrencileri, aynı zamanda okul bahçesinde çocuklarla vakit geçirdiler.

iki gün süren onarım çalışması sonrasında, okulun açılışı için Siverek İlçe Kaymakamı Mustafa Çiftçiler'in katılımıyla program düzenlendi.

Açılış programında kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Çiftçiler," İstanbul'dan buraya kadar gelip, bir köy okulunu onaran değerli öğrencilerimizi ve hocalarımızı tebrik ediyor, Siverek adına teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesi güzel çalışmalar bizi geleceğe yönelik daha da fazla umutlandırıyor" dedi

Program sonrasında Kaymakam Mustafa Çiftçiler öğrencilere  yaptıkları çalışmalar için, plaket vererek hatıra fotoğrafı çekti.

Programa Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, Şube Müdürleri, Siverek Belediye Başkanı Hasan İzol hazır bulundu.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI İZOL, "EL BİRLİĞİYLE EĞİTİM KALİTESİNİ YÜKSELTECEĞİMİZE İNANIYORUM"

Programa katılan Belediye Başkan Yardımcısı Eczacı Hasan İzol, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Öğrencileri bu davranışı karşısında çok duygulandım. Ben şuna inanıyorum biz Belediye, ilçe Milli eğitim müdürlüğü, diyanet ve veliler olarak Siverek kentinin eğitim kalitesini yükseltmek için el ele vererek kentimizin eğitim kalitesini yükselteceğimize inanıyor, bu güzel davranışı ve çalışmayı dışarıda okuyan tüm üniversitelilerimizden bekliyorum" dedi.

AdminAdmin