ŞANLIURFA
Giriş Tarihi : 25-04-2019 23:10   Güncelleme : 25-04-2019 23:10

Viranşehirli çocuklar İstanbul ve Trabzon’a uçtu

Viranşehirli çocuklar İstanbul ve Trabzon’a uçtu

İçişleri Bakanlığı’nın iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması, kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, huzura katkı sunulması, kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla oluşturduğu “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında gerçekleştirilen 2019 dönemi gezilerine Viranşehirli öğrenciler katıldı.

Şanlıurfa’dan İstanbul ve Trabzon’a gidecek öğrenciler, 45’er kişilik kafileler halinde Şanlıurfa GAP Havalimanından yolculanmaya başladı.

Biz Anadoluyuz Projesi İl Koordinatörü, Şanlıurfa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Abdülkadir Aykut, İçişleri Bakanlığının ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in projeye büyük önem verdiğini belirterek, hazırladıkları program kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bugün de Viranşehir’den 210 öğrenci ve 15 görevliyi İstanbul ve Trabzon’a yolcu ettiklerini söyledi.

Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde eğitim gören 15 yaş altı öğrencilerin katıldığı 45’er kişilik beş kafileden, ikisi bu sabah Şanlıurfa GAP Havalimanından kalkan uçaklarla Trabzon ve İstanbul’a yolculandı. Bugünkü son kafile ise saat 21.45’te Şanlıurfa GAP Havalimanından kalkacak uçakla Ankara üzerinden Trabzon’a gidecek.

Biz Anadoluyuz projesinin uygulandığı 21 doğu ilinden batı illerine ve Karadeniz bölgesindeki şehirlere öğrencilerin karşılıklı gerçekleştirdiği ziyaretlere katılan öğrenciler, eşleştirilen akranlarının evlerinde kalıyor. Dört gün, üç gece süren ziyaret süresince şehirlerin tarihi turistik yerlerini ziyaret etme fırsatı bulan öğrencilere Belediyeler ve Kaymakamlıklar ev sahipliği yapıyor.

Şanlıurfa’dan İstanbul ve Trabzon’a öğrenciler yolcu edilmeye devam ederken, Kırıkkale ilinden de karayoluyla 5 kafile halinde toplam 210 öğrenci Şanlıurfa’da misafir edilmeye başladı.

Biz Anadoluyuz projesi dahilinde Şanlıurfa merkez ve ilçelerden 14 Mart – 4 Mayıs 2019 tarihleri arasında 36 kafile ile 1512 öğrenci ile 108 görevli gezi programlarına dahil olacak. Programın tamamlanmasıyla gezilere katılan öğrenci ve görevli sayısı toplam 7852 kişiyi bulacak./Şanlıurfa Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

AdminAdmin