SİVEREK
Giriş Tarihi : 23-07-2019 18:38   Güncelleme : 23-07-2019 18:38

Yaşları küçük yüreklerindeki ilahi sevgi büyük

Konuşmayı öğrenir öğrenmez Kur'an kursuna katılıp, eserlerini sergilediler

Yaşları küçük yüreklerindeki ilahi sevgi büyük

Mahmut İZGÖR - Siverek'te  Kur'an-ı Kerim kursunda eğitim gören çocuklar, resim ve el işi sergileri  vatandaşlardan tam not  aldı.

İlçe Müftülüğünce açılan kurslara katılan öğrencilere bir yandan Kur'an-ı Kerim öğretilirken diğer yandan el sanatları eğitimi veriliyor. Hz. İsmail Camisindeki kursa katılan öğrenciler, kurs süresi boyunca yaptıkları eserleri sergileyip ailelerinden ve katılımcılardan bol bol övgü aldılar.

Kurs salonunda sergilenen resim, el işlemeleri, ebru sanatı gibi çalışmalar göz doldururken,  15 Temmuz Şehitler Köreşesini gezen katılımcılar duygusal anlar yaşadılar

Serginin açılışında konuşan İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, camilerde Kur'an-ı Kerim eğitiminin yanı sıra el sanatlarının da öğretildiğini söyledi.

Çocukların bu sayede yeteneklerini keşfettiğini dile getiren Yıldızbaş, şu ifadeleri kullandı:

"Siverek'te hizmet veren 8 şubemiz var. 4-6 yaş arasındaki çocuklarımıza Kuran'ı Kerim dersiyle birlikte değerler eğitimi de veriliyor. Her yıl çocuklarımızın yaptığı ebru sanatı, güzel yazı, mübarek gün ve geceler, milli günler, ahlak eğitimi ve sosyal etkinlikleri yıl boyu yapılan tüm programları bir araya getirip müftülük olarak sergiliyoruz. Vatandaşlarımızı da çocuklarının neler yaptığını görmeleri için davet ediyoruz. Aslında ana sınıfındaki öğrencilere verilen eğitimin tamamını bizde camilerimizde veriyoruz." Açıklamasında bulundu

AdminAdmin