SİVEREK
Giriş Tarihi : 09-08-2019 21:11   Güncelleme : 09-08-2019 21:11

Yeniden Refah Partisi’nde Kurban Bayramı mesajı

Yeniden Refah Partisi’nde Kurban Bayramı mesajı

Mahmut İZGÖR - Yeniden Refah Partisi Siverek İlçe Başkanı Şaban Çulcu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dini bayramların önemine değinen Çulcu mesajında şunları kaydetti: “Milletçe bir kez daha Kurban Bayramı'nı idrak ediyoruz. Bu günlerde, tüm insanlığın refah içinde yaşaması gerekliliğinin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha farkına varıyoruz. Milletimiz; içinden geçmekte olduğumuz, toplumun her kesiminin derin biçimde etkilerini bizzat yaşadığı ekonomik kriz ortamında geçim mücadelesi veriyor. Tüm olumsuz şartlara rağmen, aile ve millet olmanın verdiği bilinçle bu müstesna günleri ailesinin ve milletimizin en iyi şekilde yaşayabilmesi için her türlü fedakârlığı yapan, çalışan ve alın teri akıtan milyonlarca insanımız var.

Bizim üstümüze düşen, onların emeklerinin karşılığını tastamam almalarını, refah içinde hak ettikleri hayatı yaşamalarını sağlamaktır. Milletimizin her bir ferdi bu mutlu günleri aileleri ile neşe içerisinde geçirebilmeli, ihtiyaçlarını alın terinin karşılığı ile rahatça karşılayabilmeli ve bayramı bayram gibi yaşayabilmelidir. Yeniden Refah Parti'miz özlenen bu günlerin bir an önce gerçekleşmesi için daima yapılan her doğru işin yanında olacaktır. Eksik gördüklerimizi tamamlamak ve yanlış yapılanların doğrusunu göstermek üzere sürekli çalışma halindedir. Zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olduğu bir Türkiye yerine Yaşanabilir Bir Türkiye'yi kurma azmiyle aralıksız çalışmaya devam edeceğiz.

Çünkü, Kurban Bayramı günleri, Hz. İbrahim’in duasıyla müminlerin tek yürek, tek vücut oldukları, aynı iman ve aynı ruhla mübarek ve mukaddes topraklara geldikleri, tek parça örtülerine bürünerek her türlü ayrıştırıcılığı bıraktıkları, tek merkezde, Kâbe’de tavaf ettikleri, tek meydanda, Arafat’ta toplanarak hac farizasını yerine getirdikleri mübarek zaman dilimleridir.

Kurban Bayramı günleri aynı zamanda bütün müminlerin İbrahim’i bir arayışla Rabbimizin kendilerine lütfettiği nimetlere şükranlarının bir ifadesi olarak Kurban ibadetini eda ettikleri mübarek vakitlerdir. Bu bayrama adını veren Kurban; Hz. İbrahim ve Hz. İsmail örneğinde olduğu gibi ilâhî emirlere kayıtsız teslimiyet göstergesi, hak yolunda fedakârlığın bir nişanesi, Allah’ın bize lütfettiklerinden onun hoşnutluğu için verebilmenin hâl ile ifadesidir.

Kurban, sahip olduklarımızı fakir ve ihtiyaç sahipleriyle paylaşmanın tadına varma fırsatı, katılaşan kalplere, hayatın ve varoluşun gerçek anlamını unutan zihinlere öze dönüş çağrısı içeren bir hikmetler bütünüdür.

Kurban, Allah’a, yüce ve ilâhî olan her şeye yakın olma arayışıdır. Nitekim Cenab-ı Hak, şöyle buyurur:

“Allah’a kurbanlarınızın ne etleri ulaşır ne de kanları. Ona ulaşan takvanızdır...” (Hac, 37)

Milletimizin, İslâm coğrafyasının dört bir yanında mağdur ve mazlum olan kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm ümmetin Kurban Bayramı'nı kutluyor, insanlığın izzetine yaraşır bayramlarda buluşmak, bayramları hep birlikte refah içinde yaşamak duasıyla tüm hemşerilerimize saygılar sunuyorum.”

AdminAdmin