SİVEREK
Giriş Tarihi : 18-06-2020 20:04   Güncelleme : 18-06-2020 20:04

Yerel gazetelerin aboneliği belediyece iptal edildi

Yerel gazetelerin aboneliği belediyece iptal edildi

Mahmut İZGÖR - Siverek’te günlük olarak yayın hayatını devam eden İrfan ve Hedef gazeteleri Siverek Belediyesi tarafından aboneleri iptal edilerek susturmaya çalışılıyor.

Siverek İrfan ve Hedef Gazetelerinin adına Feyzi Donan bir açıklama yaparak, “Gazetelerimiz ve İnternet sitelerimizde şimdiye kadar yapılan belediye hizmetlerini vatandaşa aktaran iki gazetemiz Son olarak vatandaşın Taşağıl Kırsal Mahallesinin yol Haberini yaptık. Bu yol haberinden dolayı Siverek belediye Basın müdürü Murat Ölçen ve onun yandaş medyasının hedefi olduk. Neden bu haberi yaptınız çalışmalarımıza sekte vuruluyor bizde sizin iki gazetenizin abonelerini fes ediyoruz denildi. Günümüz Türkiye’sinde Hükümetimizin yerel belediyelere aktardığı kaynaklar halka hizmet için gönderilir

Basın Camiasının işi haber yapmak ilgililere eksik olan bir hizmeti haber yapıp duyurmak Bizim belediyede bize neden bu haberi yaptınız diye abonelerimizi fes eder. Biz bu basın camiasına yıllardır hizmet veriyoruz Güneydoğu Gazeteciler Federasyonunda Şanlıurfa ve Siverek kentimizi temsil ediyorum. Bugüne kadar her platformda Kentte yapılan hizmetleri ve yapılacak hizmetleri dile getirdik. Biz parayla pulla haber peşinde değiliz alnımız açık bizim önceliğimiz Vatandaşımızın taleplerini tarafsız ve doğru bir biçimde ilgililere bildirmek Kentimize Yapılan hizmetleri yayınlamak ve dolayısıyla eksik ve yapılmayan hizmetlerine dile getirmek olduğunu belirtmek isterim. Bu yönde Siverek Belediyesiyle hiç bir zaman yapılan çalışmalarını yayınlamama gibi bir art niyet taşımadık ve taşımamızda Yapılan bu ABONE Fes kararını kınıyor Basın camiası her zaman halkın yanında ve tarafsız olduğunu vurgulamak isterim” açıklamasında bulundu.

AdminAdmin